-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Karen Donfried

Ndihmës Sekretarja amerikane: Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Karen Donfried tha se SHBA dhe Bashkimi Evropian nuk po përpiqen të imponojnë...

Pse u anashkalua Berisha nga zyrtarja e SHBA-ve?

Në konferencën e thirrur për median nga ish lideri i PD-së, Sali Berisha, ai ka treguar se edhe pse pati në përzgjedhje në takimet...

Donfried i jep porositë Abazoviçit: Lufto korrupsionin

Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried tha në një bisedë me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq se...

Po Berisha? Donfried: Nuk takohem me “non grata”

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Karen Donfried, zhvilloi një vizitë dy ditore në Tiranë në kuadër të turit të...

Bardhi krah zyrtares së lartë amerikane: I rendita problemet e Shqipërisë dhe PD-së

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi së bashku me Jorida Tabakun dhe kryetarin e grupit Enkelejd Alibeaj ishin tre të përzgjedhurit e SHBA-së për të...

“Rama na gënjeu”, Shehu: SHBA-të nuk thanë asnjë fjalë për Ballkanin e Hapur

Deputeti i PD-së, Tritan Sheu ka publikuar një njoftim nga Ambasada SHBA-ve në Tiranë, ku është treguar për çështjet kryesore të biseduara nga Dobfried,...

Zyrtarja e lartë amerikane: Alibeaj, drejtues i opozitës (një mesazh për Berishën)

Dy zyrtarët e lartë të SHBA-së, Karen Donfried dhe Gabriel Escobar mbyllën vizitën në Shqipëri duke u larguar me mesazhe të qarta për qeverinë...

Rama zbulon dhuratën për zyrtaren e lartë amerikane: Pro Ballkanit të Hapur

Kryeministri Edi Rama priti mëngjesin e sotëm në një takim për më shumë se një orë, zyrtaren e lartë të DASH-it, Karen Donfried, të...

Berisha? Alibeaj zbulon takimin me zyrtaren e lartë të SHBA: Mora mbështetje të fortë

Kryetari i grupit të PD-së, që SHBA e njeh edhe si drejtuesin e komanduar të partisë më të madhe në opozitë, Enkelejd Alibeaj u...

FOTO/ Të buzëqeshur me mesazhe, amerikanët zgjedhin treshen anti-Berisha

Paraditen e sotme, pas kryeministrit Edi Rama, ndihmës-sekretarja e shtetit për çështjet euroaziatike, Karen Donfried takoi në kryesinë e Kuvendit deputetët demokratë Enkelejd Alibeaj,...

Latest news

/5pyetjet.al