-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kercenimi

SHBA në gjendje të lartë gatishmërie pas kërcënimit të Iranit drejtuar Izraelit

Shtetet e Bashkuara janë në gjendje të lartë gatishmërie dhe po përgatiten për një sulm të mundshëm nga Irani ndaj interesave izraelite apo amerikane...

“Dridhet” Tirana! Kërcënimi i Trumpit “prek” Shqipërinë?

Komentet e Donald Trumpit, kandidati kryesor për të siguruar nominimin e Partisë Republikane në zgjedhjet presidenciale të këtij viti se nëse fiton, do të...

Qeveria po bën gati Kodin e ri Penal/ Kryeprokurori: Mos u nxitoni, akoma s’kemi zyra

Kryeprokurori Olsian Çela i pranishëm në zgjedhjen e tre anëtarëve të rinj të KLP-së kërkoi solidaritet pas kërcënimit të prokurorëve, e fundit rasti i...

Suedia: Është rritur kërcënimi nga Rusia

Rusia përbën kërcënim të qartë ushtarak në zonën e afërt me Suedinë, mirëpo forcat e saj tani janë të angazhuara në luftën në Ukrainë,...

“FSK të jetë gati nëse përshkallëzohet situata e sigurisë nga veprimet e Serbisë”

Profesori i Filozofisë në Prishtinë dhe analisti Bujar Dugolli, e konsideron rrezik potencial për Kosovën armatosjen e Serbisë nga Kina dhe Rusia. Ai ka thënë...

Latest news

/5pyetjet.al