-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kfor

Kongresi i PS, Peleshi: Do të shtojmë më shumë trupa në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi në Kongresin e PS se nga viti që vjen Shqipëria do të shtojë trupa mbrojtëse në KFOR dhe...

Komandanti i KFOR-it takim me komandantin serb: Diskutuam për vijën kufitare me Kosovën

Në kampin Villaggio Italia është mbajtur takimi i KFOR-it dhe ushtrisë serbe në nivel komandantësh. Takimi u zhvillua në kuadër të mbledhjeve periodike për bashkëpunimin,...

Britania zbarkon “Tigrat” në Kosovë

“Çfarë ndryshimi bën një javë,” ishin fjalët precize të përdorura nga nënkoloneli britanik Nick Zorab, oficer komandues i Batalionit të Parë të Regjimentit Mbretëror...

Ministria serbe e Mbrojtjes: Vetëm KFOR-i ta ruajë kufirin e Kosovës

Serbia insiston që vetëm pjesëtarët e misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR, të dislokohen në kufi, në anën e Kosovës. Kështu u tha pas...

U aksidentua me makinën e KFOR-it, ky është ushtari italian që humbi jetën

Ministri i Mbrojtjes së Italisë, Guido Crosetto për mes një postimi në “X” ka publikuar emrin e ushtarit i cili humbi jetën në aksidentin...

Makina e KFOR-it u aksidentua, rapotohet për një të vdekur

Një person ka humbu jetën nga aksidenti i rëndë që ka ndodhur aksin Prishtinë-Pejë, konkretisht në fshatin Leshan. Lajmin e konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore...

Përmbyset makina e KFOR-it, bëhet copash pas përplasjes me pemën

Një automjet i KFOR-it është përfshirë në një aksident mesditën e sotme në fshatin Leshan të Pejës në Kosovë. Siç mund të shihet edhe nga...

Sulmi në veri, KFOR njofton shtimin e mbi 300 ushtarëve britanikë dhe rumunë në kufi

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR për mes një postimi në llogarinë Facebook ka njoftuar për shtimin e trupave nga Britania e Madhe dhe...

Kurti: KFOR-i të ruajë kufirin mes Kosovës dhe Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar që forcat shtesë të KFOR-it, që janë dërguar në Kosovë, “të koncentrohen në ruajtjen e kufirit mes...

Përforcohet KFOR-i, shtohen 130 trupa rumune

NATO-ja ka bërë të ditur se 130 trupa rumune kanë arritur në Kosovë, në kuadër të misionit të saj në Kosovë, KFOR. Ditë më...

Latest news

/5pyetjet.al