-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Konflikti

DW: Konflikti i ri në Kosovë: Dinari kundër euros

Euro është valuta kombëtare në Kosovë. Dinari ende përdoret vetëm në zonat e banuara nga serbët. Por qeveria në Prishtinë dëshiron ta ndryshojë këtë...

Çfarë s’u pa në TV/ Konflikti mes opozitës, Hoti “fik” deputetin e Bashës

Nuk kanë munguar tensionet dhe përplasjet në parlament as në seancën plenare të kësaj të enjteje në parlament. Deputetët e opozitës, pjesë e Rithemelimit...

Enver Robelli: Shifrat e gjakderdhjes

Konflikti në Lindjen e Afërt mund të kuptohet edhe duke i parë shifrat, numrat, statistikat. Ato flasin nganjëherë më shumë se analiza e ftohtë...

Skynews: Si do të vijojë konflikti pas vrasjes së zyrtarit të Hamasit?

Më 2 janar nënkryetari i Hamasit, Saleh al Arouri u vra në një sulm me dron në kryeqytetin e Libanit. Vrasja ngre rrezikun e mundshëm të...

Serbia u drejtohet ndërkombëtarëve pas parcelës në veri që i’u dha Policisë së Kosovës

Anëtarët e Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut kanë miratuar propozimin për ndarjen e një parcele prej 27.400 metrash katrorë për Policinë e Kosovës,...

Media gjermane: Situata Kosovë-Serbi, një bombë në mes të Europës

Revista e njohur në gjuhën gjermane “Cicero” ia ka kushtuar një artikull të gjatë rrjedhës së tensionuar të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, aktiviteteve të Rusisë në...

Senatorja amerikane në Kosovë: Duhet siguruar se nuk do të shpërthejë konflikt në rajon

Senatorja amerikane, Jeanne Shaheen gjatë vizitës në Prishtinë u shpreh se SHBA-ja e mbështet me krenari Kosovën, ndërsa ka kërkuar përgjegjësi për sulmin në...

Konflikti mes dy familjeve në Fushë Krujë, njëri prej tyre punonjës i Gardës, qëlloi me armën e shërbimit

Një konflikt për motive pronësie ka degjeneruar në dhunë dhe të shtëna armësh mes tre anëtarëve të familjes Kaçi, me tre anëtarët e një familjeje...

Adelheid Woelfl: Konflikti mes Kosovës dhe Serbisë, BE po sakrifikon sundimin e ligjit

Demontimi i barrikadave në veri të Kosovës nuk do të sjellë një paqe të qëndrueshme pas Krishtlindjeve. Ajo që është veçanërisht shqetësuese, është se...

Konflikti në veri, Kurti: Serbia s’na frikëson dot, kemi NATO-n

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në Forumin e Paqes në Paris. Në një diskutim që ka pasur në kryeqytetin francez,...

Latest news

/5pyetjet.al