-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kontroll

Shpallen në kërkim katër persona, asgjësohen 143 bimë kanabis

Në fshatin Tejdrinë Kukës u asgjësuan 143 bimë narkotike cannabis sativa. Nga hetimet e kryera janë identifikuar katër persona që merren me kultivimin e tyre...

Kontrolli në shtëpinë e të dyshuarve për spiunë në shërbimin serb

Policia e Kosovës në bashkëpunim me AKI-në ka bastisur shtëpinë e dy të arrestuarve. Të arrestuarit Bedri Shababi dhe Muharrem Qerimi kanë qenë dy agjentët...

Po vjen sezoni, nis ‘gjuetia’ e skafeve në bregdet

Policia Kufitare në prag të nisjes së sezonit turistik ka filluar zbatimin e një plani masash për ushtrimin e kontrolleve intensive në të gjithë...

Kosovë: Gjykata Speciale kontroll në shtëpinë e ish-zëvendëskryeministrit

Gjykata Speciale ka trokitur në derën e ish-zëvendëskryeminsitrit të Kosovës, Hajredin Kuçi në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mediat e Kosovës bëjnë me...

Burgu i Reçit futet në “skaner”, të dënuarit kapen me doza hashashi

Ditën e sotme 200 policë të Drejtorisë së Përgjithshme të burgjeve kanë ushtruar kontroll në burgun e Reçit në Malësi të Madhe. Bëhet me dije...

Hapet debati, PS po thur plan për kontrolluar drejtësinë? Reagimet

Partia Socialiste po bën gati disa ndryshime ligjore me qëllim ngritjen e një grupi pune nga Kuvendi që do të kontrollojë, sipas saj punën...

Balla kontroll dhe detyra në Policinë e Fierit: Mos pranoni asnjë ndërhyrje!

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ndaloi sot në Fier, ku ka zhvilluar një takim me drejtues të lartë të Policisë. Ai ka analizuar ecurinë...

Shkarkimi i Aida Ademit/ Policia fut në “skaner” pronat e familjarëve

Aida Ademi, drejtoresha e Kadastrës në Sarandë, u shkarkua ditën e sotme pas një investigimi i cili nxorri në dritë se familja e saj...

Policia i troket në derë, Berisha i sfidon në Facebook (Postimi)

Oficerët e policisë e kanë nisur këtë të premte duke ushtruar një kontroll në banesën e Sali Berishës, për të bërë konstatimet përkatëse mbi...

Shteti del në terren! Kontroll për masat kundër zjarrit

Ministër i Brendshëm Taulant Balla njoftoi sot se prej ditës së nesërme do të dalin në terren për kontroll zyrtarët e shtetit për të...

Latest news

/5pyetjet.al