-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kopshte

Bashkia e Tiranës kërkon rritjen e tarifës ditore të ushqimit për çerdhet dhe kopshtet

Nga 2024 pritet të rriten tarifat e ushqimit për fëmijët që frekuentojnë institucionet publike parashkollore në Tiranë. Në relacionin e projektbuxhetit të vitit 2024, Bashkia...

300 kontrolle në çerdhe dhe kopshte, 129 pronarë në hetim, 18 gjobiten

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla deklaroi se nga 300 kontrolle të ushtruara në çerdhe dhe kopshte janë proceduar penalisht 129 pronarë dhe administratorë të...

Dy fëmijë rrëzohen në kopshte në Tiranë dhe përfundojnë në spital

Dy fëmijë 5-vjeç janë paraqitur për ndihmë në spital. Policia thotë se vogëlushët dyshohet se janë rrëzuar aksidentalisht në kopshtet që frekuentonin. “Në SUT janë...

Bilanci, 81 kopshte janë pa licencë

Pas rastit të vajzës që theu këmbën në kopshtin privat "Stinët" në Tiranë që rezultoi se ishte pa licencë, policia ngriti grupe të posaçme...

“Zgjohet” shteti! 45 kopshte pa licencë

U desh që të thyente këmbën vogëlushja 3-vjeçe që policia bashkë me ministrinë e Arsimit të ngrinin një Task Forcë për të kontrolluar të...

Dhuna ndaj fëmijëve! 8 kopshte pa licencë

Pas katër denoncimeve për dhunë në çerdhe, kopshte dhe shkolla, ministrja e Arsimit, Ogerta Manastirliu doli në një konferencë për mediat duke folur për...

Kopshtet jopublike shtrenjtojnë tarifat

Përgjatë periudhës janar-korrik të këtij viti 58,072 fëmijë u regjistruan në kopshtet publike në Tiranë sipas të dhënave të Open Data të bashkisë. Numri i...

Latest news

/5pyetjet.al