-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kosove

Policia e Kosovës vijon aksionin në veri, zbulon sërish armë

Policia e Kosovës ka zhvilluar edhe bastisje në veri të vendit ku ka gjetur sërish armë. Gjithashtu sipas mediave në Kosovë Zëvendësdrejtori i Policisë për...

Osmani: 25 vjet pas çlirimit, Kosova e meriton anëtarësimin në NATO

Ditën e sotme Kosova feston 25-vjetorin e çlirimit. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në fjalimin e saj në Kuvend në seancën plenare tha se...

25-vjetori i çlirimit, parakalime në shesh me 1500 pjesëtarë të FSK

Në Kosovë sot shënohet 25-vjetori i çlirimit të Kosovës. Në kuadër të 25-vjetorit të çlirimit në orën 12:00 do të bëhet marshimi i i...

Clark: Ambiciet ruse pengojnë stabilitetin mes Kosovës dhe Serbisë

Gjenerali i pensionuar amerikan, Wesley Clark, thotë se mes Kosovës dhe Serbisë nuk mund të ketë stabilitet, derisa “Moska t’i tërheqë ambiciet e saj...

Migrimi dhe rënia e shkallës së lindshmërisë tkurrin popullsinë në Kosovë

Migrimi dhe rënia e shkallës së lindshmërisë në Kosovë vlerësohen nga ekspertët ndër faktorët kryesor që kanë ndikuar në tkurrjen e popullsisë në vend. Të...

U përfshi në një sherr, humb jetën nga lëndimet një person

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka ndërruar jetë njëri nga persona që para disa ditësh ishte i përfshirë në një sherr në Shtime. Rrahje...

Ish-hetuesi: Nuk kam asnjë dyshim që ka deputetë spiunë të BIA-s

Ish-hetuesi policor në veri të Kosovës, Murat Mehmeti deklaroi se ka deputetë dhe se vazhdimisht në të kaluarën kanë dyshuar se ka policë të...

E rëndë, vajza shqiptare gjendet pa shenja jete në Zvicër

Një vajzë e re nga Kosova është gjetur pa shenja jete në banesën e saj në Zvicër. Vitesa (Amir) Kukalaj ka ndërruar jetë në moshën...

Po kalonte lodra kontrabandë, arrestohet 37-vjeçari

Një rast kontrabande për mallra nga Kosova nëpërmjet kufirit është kapur në pikën kufitare të Qafë-Prushit. 37-vjeçari, i identifikuar si B.V me banim në Has...

Kosovë, arrestohen gjashtë persona, ushtronin tregti të paligjshme

Ditën e djeshme u arrestuan gjashtë persona në komunën e Gjilanit. Ata kishin disa argjendari dhe ushtronin tregti të paligjshme. Gjatë kontrollit në shtatë argjendari të...

Latest news

/5pyetjet.al