-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

krim

EMRAT/ SPAK në veprim, të tjerë persona të botë së krimit në pranga

Të tjerë personazhe të njohur të botës së krimit janë arrestuar në kuadër të aksionit të mbrëmshëm, ku u prangosën edhe zyrtarë policie, mes...

Lirimi i Pantiç, Sveçla: E bleu lirinë me para të krimit!

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhela Sveçla ka reaguar pas lirimit të Dejan Pantiç Sveçla është shprehur se Pantiç është liruar me para...

Të ardhura nga punët e pista, Prokuroria e Fierit sekuestron 3 mln euro pasuri

Prokuroria e Fierit ditën e sotme ka njoftuar se ka sekuestruar pasuri të paluajtshme dhe llogari bankare të një personi me inicialet L.B., dhe...

Tmerri i bizneseve! Arrestohet shqiptari për 9 vjedhje me armë në Greqi

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në Selanik për të paktën 9 vjedhje me armë. Prej muajit mars ai ka kryer 9 grabitje...

Drejtori i Policisë së Shtetit zbardh vrasjet mafioze: Ja cilët janë autorët për secilën!

Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku njoftoi se, janë zbardhur gjashtë vrasje mafioze në...

Krim i dyfishtë në familje, 69-vjeçari ekzekuton vëllanë dhe kunatën

Krimi i dyfishtë në Maqedoninë e Veriut. Një 69-vjeçar ka ekzekutuar me armë zjarri vëllain dhe kunatën e tij. Lajmi konfirmohet nga mediat vendase, të...

Të fiksuar pas serialeve kriminalë? Ja përse ndodh kjo

Pse vajzat në veçanti i pëlqejnë serialet kriminale apo dokumentarët e vrasësve serialë? Cili është mendimi i psikologjisë dhe shkencës në përgjithësi për këtë...

Shqiptarët “kokat” e shtëpive të barit “nën hundën” e policisë në Belgjikë

Katër shtetas shqiptarë kanë përfunduar në pranga të policisë belge pasi akuzohen se ishin përgjegjës për kultivimin e kanabisit në një banesë në zonën...

Rriten krimet nga bandat e fëmijëve

Në Spanjë ka një rritje të vazhdueshme të aktivitetit nga grupet dhe bandat rinore të dhunshme dhe  të llojeve të ndryshme. Një situatë kjo...

Krim i rëndë në familje, 46-vjeçari vret gruan dhe vjehrrën, hidhet nga kati i katërt i pallatit

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Komanovë të Maqedonisë e Veriut. Mësohet se një vrasje e dyfishtë është regjistruar sot. Autor i vrasjes është...

Latest news

/5pyetjet.al