-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kufiri detar

Urgjencë në NATO! Rusia fshin kufirin detar me Estoninë

Bashkimi Europian dhe NATO kanë bërë reagime të menjëhershme këtë të premte ndaj heqjes së boave demarkuese nga kufiri lumor midis Rusisë dhe Estonisë,...

Myslim Pasha: Deti i shitur thёrret prokurorёt

“I mosbinduri Civil”, Sali Berisha, i flakadanёve iluzorё, si e harroi, vallё, veprёn e tij mё tё madhe tё tradhёtisё, tё cilёn nuk ia...

Deti me Greqinë drejt Hagës/ Begaj: Po përgatis autorizimin për Ramën

Presidenti Bajram Begaj deklaroi sot se është duke shqyrtuar dhe përgatitur lëshimin e autorizimit për qeverinë për grupin negociator për të dërguar dosjen e...

Brukseli blindon kufirin detar në Shqipëri me anije dhe radarë

Pajisje me vlerë 2,4 milionë euro iu dorëzuan Policisë Kufitare dhe Migracionit nga Bashkimi Europian. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast në Dhërmi,...

“Deti” në Hagë/ Begaj: Qeveria më kërkoi autorizim për negociatat me Greqinë

Presidenti Bajram Begaj deklaroi sot se Ministria e Jashtme i ka kërkuar autorizimin për të nisur negociatat për të dërguar në Hagë dosjen për...

Myslim Pashaj: Pakti detar me Greqinë dhe prilli fitues i Kushtetueses

Detet janё tё Dheut! Dheu zotёron Detrat! Thёnie tё ligjit zakonor. Nё vitin 2009, pёrfundoi Marёveshja e Delimitimit tё hapёsirave detare nё Ngushticёn e Otrantos...

Greqia: Rama, mik i Erdoganit! Marrëveshja e detit me Shqipërinë, shkëlqyer

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka folur sërish për marrëveshjen për kufirin detar me Shqipërinë duke e cilësuar të shkëlqyer, sigurisht që për...

Kufiri detar, si po lëviz Rama? Më shumë di Greqia se çfarë po ndodh në Tiranë

Fati i bisedimeve për kufirin detar do të varet nga zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen në Greqi në muajin maj. Nëse ndryshon pushteti atëherë...

Rama: Kufirin detar me Greqinë e çojmë në Hagë pas zgjedhjeve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i cili ndodhej në Athinë me rastin e hapjes së ekspozitës së tij personale me vepra miks dhe skulptura...

Ditmir Bushati: Mitsotakis, vizita e gabuar në Himarë, deti dhe kërcimi i fundit

Vizita e Kryeministrit grek në prag të festave të fundvitit në Himarë dhe në zonat ku tradicionalisht ka banuar pakica kombëtare greke, është nga...

Latest news

/5pyetjet.al