-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kurti

Kurti i kërkon ndihmë Escobarit: Agresioni rus, destabilitet për Ballkanin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kryediplomaten Donika Gërvalla janë takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në...

Vulini për Kurtin dhe Xhaferovic: Hanë bukë bashkë, premtimet e tyre prishin stabilitetin e rajonit

Ministri i Brendshëm serb është shprehur për bashkëpunimin që ka kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me anëtarin e presidencës boshnjake, Sefik Dzaferovic. Sipas Aleksandër...

Kurti takon Borrellin: Mos e injoroni luftën hibride ruse në Ballkan

Në Forumin e Diplomacisë në Antalia të Turqisë, prezent është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili gjatë ditës ka zhvilluar disa takime...

Rama “lau duart”, por si ndërhynë në treg Kurti, Micotakis dhe Vuçiç për çmimin e naftës

Deri tani, në rajon nuk ka rrezik për kërcënime ushtarake nga lufta në Ukrainë, por rritja e çmimeve ka goditur rëndë ekonomitë e të...

Haradinaj-Kurtit: Nuk ushqehet populli me ideologji

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, lidhur me situatën aktuale me karburantet. Megjithatë, Haradinaj thotë se problemi...

Kurti për situatën e Ukrainës: I kemi marr masat, të përgatitur për çdo gjë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e quajtur një tragjedi atë që po ndodh në Ukrainë, pas sulmit nga ana e Rusisë, në orët e...

Kurti tregon për vendimet e qeverisë, komentuesit të revoltuar për martesat e të njëjtës gjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë një postim në rrjetin social Facebook lidhur me mbledhjen e Qeverisë, ku komentuesit i kërkuan  që të mos lejojë...

Kosovë- Këto janë masat e reja që do të hyjnë në fuqi të shtunën

Komiteti për Menaxhimin e Pandemisë në Kosovë është mbledhur sot për vlerësimin e situatës epidemiologjike dhe analizimin e vendosjes së masave të reja. Në takim...

Latest news

/5pyetjet.al