-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvend

Lufta në Ukrainë, Kodheli: Miratoni rezolutën, ajo mban brenda garancitë e sigurisë

Deputetja Mimi Kodheli ditën e sotme në Kuvend u bëri thirrje deputetëve të votojnë rezolutën që dënon agresionin rus në Ukrainë. Ajo tha se kjo...

Basha: Ne e ndjejmë dhimbjen e Ukrainës, e kemi përjetuar vet

Kuvendi është mbledhur sot në 17:00 në seancë plenare dhe pritet që të diskutojë dhe më pas votojë projektrezolutën në mbështetje të Ukrainës. Në projektrezolutën...

Berisha: Shtyrja e rezolutës për Ukrainën nuk është një akt i mençur

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kundërshtuar ditën e sotme në Kuvend shtyrjen e rezolutës për Ukrainën. Ai u shpreh se mazhoranca ka refuzuar kategorikisht çdolloj kompromisi...

Nuk ranë dot në një mendje, anëtarët e KLGJ dhe KLP zgjidhen automatikisht

Gjatë seancës së sotme parlamentare është kërkuar që të zgjidheshin edhe kandidatët për KLGj dhe KLP, por kuvendi nuk kanë arritur të vendosin konsensus. Ndërkohë...

PD padit mazhorancën: Anëtarët e KLP nuk i zgjodh shorti, ishin të paracaktuar

Partia Demokratike ka paditur në Gjykatën Kushtetuese Kuvendin e Shqipërisë. Kjo padi ka ardhur si shkak që mazhoranca ka paracaktuar anëtarët e Këshillit të Lartë...

Berisha: Inceneratorët, vjedhje klasike, ka një zinxhir hajnash

“Afera e inceneratorëve është më klasikja e një vjedhjeje, e cila ka një zinxhir hajnash, me në krye kryeministrin Edi Rama”. Kështu u shpreh në...

Berisha i rikthehet protestave: Bëhuni gati…

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të përgatiten për protestën më të fuqishme që ka njohur Shqipëria. Duke folur për aferën e...

Kryemadhi: Do ta votoja me pro zgjatjen e vettingut, po ta dija se kujt do ti shërbej procesi

Në fjalën e saj në Kuvend, Monika Kryemadhi u shpreh se shtyrjen e afateve të vettingut LSI e ka kërkuar para 3 vitesh. Kryemadhi deklaroi...

Kuvendi mban 1 minutë heshtje për Kukan: Pushofsh në paqe i dashur mik

Gjatë seancës së sotme parlamentare është kërkuar të mbahet një minutë heshje për eurodeputetin Eduard Kukan. Kryetarja e parlamentit ka thënë se heshtja do...

Berisha debaton me Felajn nga foltorja: Parlamenti duhet të shkrihet

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ngriti sërish shqetësimin e banorëve të rrugës “5 maji” në kryeqytet, të cilët protestojnë kundër...

Latest news

/5pyetjet.al