-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvend

Shehu: Korrigjojeni në mënyrë urgjente, Berisha është deputet i grupit të PD-së

Deputeti Tritan Shehu në fjalën e tij i ka kërkuar Nënkryetares së Kuvendit Ermonela Felaj që të korrigjonin gabimin e heqjes së ish kryeministrit...

Fjalimet e deputetëve do zbardhen nga Inteligjenca Artificiale

Kuvendi i Shqipërisë ka hapur një prokurim për transkriptimin përmes Inteligjencës Artificiale të fjalimeve të deputetëve dhe çdo aktivitet tjetër parlamentar. Konkretisht bëhet fjalë për...

PS përjashton Flamur Nokën 10 ditë nga Parlamenti

Sekretariati i Etikës në Kuvend me votat e socialistëve përjashtoi me 10 ditë nga punimet deputetin Flamur Noka. Në relacion theksohet se Noka bllokoi foltoren...

Blair në Prishtinë, Osmani: Kosova është një nga trashëgimet tuaja më të rëndësishme

“Kosova sot është një nga trashëgimet tuaja më të rëndësishme”, kështu iu drejtua Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ish-kryeministrit britanik Tony Blair. Në një...

Nënkryetarja e PDK reagon për deklaratën “Kuvendit gjithëserb”

Nënkryetarja e Partisë Demokratike e Kosovës Vlora Çitaku me anë të një postimi në rrjetin social facebook ka reaguar në lidhje me deklaratën e...

LIVE-Nikolla u rrëzon dy kërkesa, opozita bllokon foltoren, gati zjarri jashtë

Opozita bllokon foltoren e Parlamentit, ndërpritet seanca 5 minuta. Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka rrëzuar që në nisje dy kërkesat e grupit të...

Protesta para Parlamentit, policia merr masa, rrugët e bllokuara

Ditën e sotme opozita ka thirrur për protestën që do të zhvillojë para Parlamentit. Protesta është njoftuar që do të nisë në orën 10:00 dhe...

Incidenti me gazetarët, Berisha: Linda, terror psikologjik në parlament

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar incidentin që ndodhi sot në parlament midis një oficeri të Gardës dhe gazetarëve. Oficeri i Gardës, sipas gazetarëve nuk...

Bardhi: Propagandë nga Rama, nuk do votojmë krijimin e komisionit anti-korrupsion

Kreu i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi u shpreh se PD nuk do të votojë krijimin e komisionit të Posaçëm anti-korrupsion. "Si të votojmë...

Rezoluta e PS/ Bozdo tek ‘5Pyetje’: Të korruptuarit po thonë do luftojmë korrupsionin

Kuvendi ditën e sotme miratoi me 76 vota pro dhe 2 kundër, projekt rezolutën anti-korrupsion të PS-së, e cila në teori planifikon thellimin e...

Latest news

/5pyetjet.al