-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#lirim

Lirohet nga burgu ish-Ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut, Gordana Jankullovska doli të mërkuren nga burgu, pas tre vjet vuajtje të dënimit. Ajo qe dënuar...

U mbajt peng nga Hamasi, e moshuara i dha dorën terroristit pas lirimit

Një e moshuar izraelite u lirua nga Hamasi gjatë natës ndërsa sot dha dëshminë e saj para mediave ku u shpreh se terroristët i...

Hamasi liron edhe dy pengje të tjera

Dy gra izraelite të cilat u liruan nga grupi militant i Hamasit janë transferuar tek ushtria izraelite, tha zyra e kryeminstrit të Izraelit përmes...

Lirimi i Pantiç, Sveçla: E bleu lirinë me para të krimit!

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhela Sveçla ka reaguar pas lirimit të Dejan Pantiç Sveçla është shprehur se Pantiç është liruar me para...

FOTO/ U lirua nga Gjykata Speciale, Gucati pritet me entuziazëm nga familjarët

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati pas është liruar nga Gjykata Speciale në Hagë ka arritur në shtëpinë e tij. Ai...

A u lirua Hysni Gucati? Haga: Nëse merret vendim, bëhet publik në faqen tonë

Ditën e sotme u raportua nga ushtruesi i Detyrës së Kryetarit të OVL UÇK-së, Faton Klinaku se Hysni Gucati është liruar nga burgu nga...

Gjykata liroi Radojçiçin, Prokuroria në Serbi: Do ankimojmë vendimin, të lihet në burg

Pas lirimit të organizatorit të sulmit në veri, Milan Radojçiç Prokuroria e Lartë Publike në Beograd është shprehur se do të apelojë kundër vendimit...

Jo 30 por 90 agresorë, Sveçla për sulmin në veri: Askush s’ka negociuar për lirimin e terroristëve

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur ditën e sotme një konferencë të jashtëzakonshme për mediat në të cilën ka publikuar detaje...

Rashiç akuza ndaj Serbinë për shantazh, kërkon lirimin e drejtorit të Leposaviçit

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiç, i bëri thirrje të dielën, siç e quajti ai, regjimit radikal të Serbisë...

Ilir Kulla: Lironi Dritanin të dashur gjyqtarë!

Lironi Dritanin të dashur gjyqtarë! Jeni në shkelje të ligjit vendas dhe ndërkombëtar. Koha prej 45 ditësh për paraburgimin për ekstradim kaloi dhe Prokuroria...

Latest news

/5pyetjet.al