-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Liverpool

Liverpool përmbys Villarrealin dhe shkon në finale të Champions

Liverpool është finalisti i parë i Champions League. Ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp fitoi me përmbysje 3-2 ndaj Villarreal në Spanjë, pasi pjesa...

“Nëndetësja” trondit Liverpool-in, i jep dy goditje në 45 minuta

Villarreali ka bërë surprizën në 45 minutat e para në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Champions League ndaj Liverpool. Pjesa e parë e takimit...

Liverpool pranë finales së Champions

Liverpool ka marrë një fitore të pastër në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League, duke fituar me rezultatin e pastër 2-0 përballë Villarreal. Ndeshja...

Emocione në “Anfield”, tifozët harrojnë rivalitetin dhe bashkohen me Ronaldon – VIDEO

Momente tejet emocionuese, u regjistruan në minutën e 7-të të supersfidës Liverpul-Mançester Junajtid. Të gjithë tifozët e pranishëm në “Anfield”, harruan rivalitetin, mes tyre,...

Përcaktohen gjysmëfinalet e Champions League

Manchester City është kualifikuar me vështirësi në fazën gjysmëfinale të Champions League, në një ndeshje që shkaktoi drithërima përballë Atletico Madrid. Anglezët barazuan 0-0 në...

Nga Champions në pishinë në mes të natës për finalen e madhe

Të dielën, në orën 17:30, Manchester City dhe Liverpool përballen në atë që fare mirë mund të konsiderohet si finalja e Premier League. Kur...

Liverpool pranë gjysmëfinaleve të Champions, City vuan ndaj Atletico-s, por fiton

Liverpool ka hedhur një hap të sigurt drejt gjysmëfinaleve të Champions League. Ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp triumfoi 3-1 në Portugali, ndaj Benfica, dhe...

Broja shkëlqen, por nuk shënon, Rashica ndëshkon Liverpool

Mbyllen disa prej sfidave të javës së 26-të të Premier Ligës angleze, ku u pa se pretendentët nuk zhgënjyen. Liverpuli arriti një fitore fantastike me...

Demonstrimi i fuqisë së Liverpool-it, Bayern e pati të vështirë

Tejet cinik dhe efektiv, Liverpool triumfoi ndaj Interit 2-0 dhe kaloi qartë në epërsi për t'u kualifikuar në fazën tjetër të Champions League. Tejet cinik...

Liverpool nuk gabon në “Anfield” dhe i afrohet kreut

Liverpool nuk gabon në “Anfield”, ndërsa Arsenali fitoi ndeshjen e parë për vitin 2022. “The Reds” mposhtën 2-0 Leicester City. Diogo Jota ishte heroi...

Latest news

/5pyetjet.al