-sidi education-spot_img
30.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Liverpool

Premier League/ Fulham sfidon Liverpool-in, Armando Broja sërish në stol

Këtë të diel në orën 17:30 në "Craven Cottage" të Londrës, Fulham luan kundër Liverpool, me Brojan që sërish niset nga stoli. Trajneri Marco Silva...

Gasperini gati të mbylli ciklin Jurgen Klopp tek ‘The Reds’

Atalanta ka një shanc të artë për të shkruar historinë pasi mbrëmjen e sotme ata do të presin Liverpoolin në Bergamo. Bergamaskët janë me një...

Liverpool dhe Arsenal ‘pa benzinë’, Manchester City i vetëm në krye të Premier League

Pas hapit fals të Liverpoolit ndaj Crystal Palace, ishte radha e Arsenal që të zhgënjente tifozët. Në ‘Emirates’ Arsenali u mund 0-2 nga Aston Villa dhe...

Crystal Palace ‘shuplakë’ Liverpoolit për luftën titull në Premier League

Crystal Palace ‘shuplakë’ Liverpoolit për luftën titull në Premier League Liverpooli u befasua këtë të diel në shtëpi nga Crystal Palace duke u mundur 0-1...

Premier League/ Nuk ka surpriza në ‘Anfield’, Liverpool merr 3 pikët dhe kreun

Një ndeshje nën presion ishte ajo e Liverpool ndaj Sheffield United mbrëmjen e sotme. ‘The Reds’ të detyruar nga triumfet e Manchester Cityt dhe Arsenal,...

Në pritje të City-Arsenal, Liverpool ngjitet i vetëm në ‘fronin’ e Premier League

Në pritje të sfidës midis Manchester Cityt dhe Arsenalit, Liverpool udhëheq i vetëm kreun e Premier League. Në përballjen me Brighton, ‘The Reds’ e panë...

Xabi Alonso i thotë ‘jo’ Bayernit dhe Liverpoolit: Kam ende punë tek Leverkusen

Pothuajse në përfundim të një sezoni ‘ëndrrash’ për Bayern Leverkusen, ku me shumë mundësi kurorëzohen kampionë të Bundesligës, arkitekti i kësaj magjie, Xabi Alonso...

Arsenali vuan ndaj Brentford por ‘rrëzon’ Liverpoolin nga kreu i Premier League

Arsenali arriti një fitore të vuajtur 2-1 ndaj Brentford në një përballje teje të luftuar nga të dy ekipet. Tre pikë të cilat do të...

Arsenali në luftën për titull vendos rekordin e ri në Premier League

Mbrëmjen e djeshme në javën e 26-të Premier League, Arsenali mposhti bindshëm Newcstelin 4-1, duke mbajtur hapin me Liverpoolin dhe Manchester Cityn në luftën...

Chelsea i bën “nder” Liverpoolit, barazon 1-1 përballë Manchester Cityt

Manchester City dhe Chelsea barazuan 1-1 në supersfidën e Premier League, të luajtur në “Etihad Stadium”. “Qytetarët” dominuan në pjesën e parë, por nuk mundën...

Latest news

/5pyetjet.al