-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

MALLRA

14 persona në bord, mbytet anija e mallrave në Greqi

Anija e mallrave “Raptor” me një ekuipazh prej 14 personash që transportonte kripë është mbytur në zonën detare 4.5 milje detare në jugperëndim të...

Prodhonte në mënyrë të kundërligjshme mallra industriale dhe ushqimor, në pranga 65-vjeçari

Një 65-vjeçar me inicialet S. F., është arrestuar në Korçë nën akuzën se prodhonte në mënyrë të kundërligjshme, artikuj/mallra industrialë dhe ushqimorë, në subjektin...

“Skifterët” bëjnë namin në depon e biznesit, vjedhin gjëra me vlerë deri në 100 mijë euro

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy të rinjtë pasi dyshohet se mbrëmjen e djeshme kanë kryer një vjedhje ku kanë marrë mallra...

Bizneset po importojnë më lirë, por çmimet vetëm rriten, shifrat e tregtisë i nxjerrin “blof”

Çmimet e mallrave të importit sidomos produkteve ushqimore kanë rënë ndjeshëm gjatë vitit 2023 në raport në me një vit më parë, por kjo...

Mallra kontrabandë dhe fshehje parash, arrestohet 42-vjeçarja në Tiranë

Policia ka vënë në pranga një 42-vjeçare me inicialet E. Rr., banues në Tiranë pasi magazinonte dhe tregtonte mallra të dyshuara të kontrabanduara, dhe...

Mallra kontrabandë, në pranga administratori dhe magazinieri në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar administratorin dhe magazinierin e një subjekti pasi kontrabandonin mallra në sasi të mëdha me vlerë 150 000 euro. Nga ky...

Zbulohen mallra kontrabandë në kufirin Kosovë-Serbi

Policia e Kosovës tha se në dy raste të ndara më 11 shtator ka zbuluar mallra kontrabandë në afërsi të brezit kufitar mes Kosovës...

Dhoma Amerikane kërkesë Kosovës: Hiqni masat për importet nga Serbia

Dhoma Ekonomike Amerikane në Kosovë ka kërkuar nga qeveria e Kosovës që të heqë masat për importet nga Serbia, pasi sipas saj, një vendim...

Sanksionet e reja të BE-së ndaj Rusisë zbatim edhe në Shqipëri

Këshilli i Bashkimit Europian ka ashpërsuar sanksionet ndaj tregtisë me Rusinë. Masat shtesë të miratuara më 23 qershor në Bruksel do të zbatohen edhe...

Zjarr në një anije mallrash në Holandë, një i vdekur dhe disa të lënduar

Anija, “Fremantle Highway, po udhëtonte nga Bremerhaven në Gjermani për në Portin Said të Egjiptit me rreth 3,000 automjete në bord kur u përfshi...

Latest news

/5pyetjet.al