-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

manchester city

Manchester City sjell kupat në Shqipëri, nis sot ekspozita unike në Kryeministri!

Manchester City do të sjellë në ekspozitë unike në Shqipëri. Trofe prestigjozë si si Premier League, Champions League dhe FA Cup do të ekspozohen...

Liverpool dhe Arsenal ‘pa benzinë’, Manchester City i vetëm në krye të Premier League

Pas hapit fals të Liverpoolit ndaj Crystal Palace, ishte radha e Arsenal që të zhgënjente tifozët. Në ‘Emirates’ Arsenali u mund 0-2 nga Aston Villa dhe...

Crystal Palace ‘shuplakë’ Liverpoolit për luftën titull në Premier League

Crystal Palace ‘shuplakë’ Liverpoolit për luftën titull në Premier League Liverpooli u befasua këtë të diel në shtëpi nga Crystal Palace duke u mundur 0-1...

Ancelotti-Guardiola, gjigantët e Champions në një duel rekordesh

Dueli çerekfinal Real Madrid-Manchester City sonte në mbrëmje është si një finale e parakohshme e Ligës së Kampionëve. Nga dy duelet e tyre të...

Hidhet shorti i Champions! Real Madrid-City, Barça-PSG

Çfarë shorti! Përballje spektakolare në Champions League. Në çerekfinale do të kemi katër sfida që janë të gjitha për t’u parë dhe shijuar. Reali i...

Gola dhe drithërima! Reali poker, ndalen Liverpul-Juve, fiton Milan

Kjo fundjavë ka qenë spektakolare. Gola dhe emocione pa fund deri në vërshëllimën e arbitrit. Në Angli Liverpul- Manchester City u ndalën në një...

Arsenali në luftën për titull vendos rekordin e ri në Premier League

Mbrëmjen e djeshme në javën e 26-të Premier League, Arsenali mposhti bindshëm Newcstelin 4-1, duke mbajtur hapin me Liverpoolin dhe Manchester Cityn në luftën...

Djelmoshat e Realit bëhen “mbretër” në Champions, City me fitore ndaj Copenhagen

Një ndeshje spektakolare rezultoi ajo mes Leipzig dhe Real Madrid. Raste pa fund kryesisht për të zotët e shtëpisë, por në fund fituan spanjollët...

Champions League/ Dy favoritet zbresin në fushë, Reali dhe City publikojnë formacionet

Mbrëmjen e sotme rikthehet UEFA Champions League, me Real Madridin dhe Manchester Cityn që do të hapin fazë 1/8 me ndeshjet e tyre respektive. Të...

Mbappe dhe Modriç “ndezin” merkaton, lista e gjatë e yjeve që mund të firmosin që në janar

Data 1 janar ka një rëndësi të madhe për futbollin europian, merkato e dimrit do të jetë zyrtarisht e hapur dhe me të priten...

Latest news

/5pyetjet.al