-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Manchester United

VIDEO/ Terror në Londër, tifozët e Man.United dhe Cityt përleshen rrugëve

Manchester United triumfoj 2-1 në finalen e FA Cup përballë rivalëve të Manchester Cityt. Tifozeritë e dy klubeve njihen për urrejtjen që kanë ndaj njëri-tjetrit,...

Derbi i Manchesterit/ ‘Qytetarët’ përballë ‘Djajve’ për finalen e FA Cup

Manchester City dhe Manchester United kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen finale të FA Cup për edicionin 2023/24. Dy rivalët e mëdhenj lokal do...

Në ‘Teatrin e Ëndrrave’ Arsenali mban gjallë shpresën titull

Arsenali triumfojë 0-1 në “Old Trafford” ndaj Manchester United. Suksesi i pestë radhazi për skuadrën e Artetës, që rimerr përsëri kreun e klasifikimit. Në minutën...

Manchester United rikthehet tek humbja, mposhtet 1-2 nga Fulham

Manchester United si rrallë herë ishte duke kaluar një formë pozitive në Premier League. Djajtë e kuq vinin si favoritë me 4 fitore radhazi...

Danezi Hojlund mban Manchester United në garën Champions

Manchester United mori një fitore të vështirë 1-2 përballë Luton Town. “Djajtë” e nisën sfidën vërtet zjarr, danezi Hojlund realizoi një dopietë vetëm brenda 7...

Nga Real Madrid tek Milan dhe Barcelona, cilat janë skuadrat më të shtrenjta në vitin 2023?

Prestigjiozja “Forbes” ka publikuar listën e 30 klubeve më të vlefshme të futbollit në planet për vitin 2023. Lista kryesohet nga Real Madrid, pavarësisht se...

Epokë e re tek Manchester Unidet, pronarët shesin aksionet e klubit

Jim Ratcliffe është aksioneri i ri i Manchester United dhe tani ka mbërritur njoftimi zyrtar. Klubi anglez përmes një deklarate të gjatë ka lajmëruar...

Thellohet kriza e Man.United, tjetër disfatë ndaj West Ham

West Ham United siguroi një fitore të vështirë por të merituar 2-0 ndaj Manchester United në Londër . Një fitore e cila ndihmon David Moyes...

Qeveria angleze me “dorë të hekurt” kundër Superligës: Kush thotë “po” përjashtohet

Qeveria angleze duket se nuk bie aspak dakort me idenë e Superligës, madje do ndalojë rreptësishtë klubet e futbollit anglez të bëhen pjesë e...

Manchester United zhgënjen në shtëpi, fitore shprese për Sheffield

Manchester United nuk arrin t’u japë vazhdimësi rezultateve pozitive, teksa vetëm pak ditë pas triumfit 2-1 ndaj Chelsea-t, është mposhtur me rezultatin e thellë...

Latest news

/5pyetjet.al