-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ministria e arsimit

Irani thotë ka arrestuar mbi 100 persona për helmimet në shkolla

Irani ka thënë se ka arrestuar më shumë se 100 persona në mbarë vendin për helmimet misterioze të mijëra nxënëseve nëpër shkolla, me akuzën...

Shkollat pa ngrohje! Ministrja kujtohet në mes të dimrit

Në mes të dimrit, ministrja e Arsimit, Evis Kushi deklaroi sot se disa shkolla në vend kanë probleme me sistemin e ngrohjes duke kërkuar...

Matura Shtetërore: Tre mijë pyetjet që duhen zgjidhur për t’u pranuar në Mjekësi!

Ashtu siç pati premtuar, Ministria e Arsimit bëri publik fondin e pyetjeve, mbi të cilat do të hartohet testi final për pranimin në Mjekësi...

Zjarri në shkollën në Mallakastër, Ministria e Arsimit: Po ndjekim nga afër rastin

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi, ka reaguar në lidhje me zjarrin në shkollën 9-vjeçare në Ballsh. Me anë të një postimi në facebook,...

Disa organizata ndërkombëtare pezullojnë punën në Afganistan

Tri organizata të mëdha jo-qeveritare (OJQ) kanë pezulluar punën e tyre në Afganistan pasi talibanët i ndaluan gratë që të punojnë për to.Në një...

Lajm i mirë për maturantët: Shpallet raundi i fundit për regjistrimet në universitete, ja ç’duhet të dini!

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, ka njoftuar hapjen e një raundi të fundit për procesin e regjistrimit për vitin akademik 2022-2023 për...

Greva në Kosovë, Pupovci: Ndalesa e pagave  është e ligjshme

Zëvendësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, në një intervistë në FRONTAL të T7 ka folur për çështjen e ndaljes së pagave për mësimdhënësit të cilët...

Po vjen shkolla! Miratohen rregullat: Çfarë u ndalohet nxënësve në klasë

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, Ministria e Arsimit ka hartuar një udhëzim për veprimtarinë në shkolla, të cilat duhet t’i...

Nesër nis faza e dytë e regjistrimit online për klasat e para dhe të dhjeta

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar të gjithë prindërit se ditën e nesërme do të nisë faza e dytë e regjistrimit në e-Albania...

Turqishtja në shkolla dhe ndikimi i vizitës së Erdogan në Shqipëri

Nga Ilda HoxhaPërfshirja e gjuhës turke në shkolla është një prej marrëveshjeve mes Turqisë dhe Shqipërisë. Marrëveshja u zyrtarizua me VKM thuajse një muaj...

Latest news

/5pyetjet.al