-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

muxhahedinet

“MEK” dhe Irani? Rama: SHBA nuk po na mbështet aq do të donim

Kryeministri Edi Rama nuk është i kënaqur me mbështetjen e SHBA-së në raport me muxhahedinët dhe sulmin kibernetik që Shqipëria pësoi nga Irani vitin...

Berisha: Tradhti! Rama i dha Iranit kompjuterët e “MEK”-ut

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Edi Ramën për tradhti të lartë kombëtare. Ai tha se kryeministri i ka dorëzuar qeverisë së Iranit, kompjuterat e...

Irani: Morëm kompjuterat e sekuestruar nga kampi i “MEK” në Shqipëri

Teherani zyrtar deklaron se ka marrë në dorë një grup pajisjesh elektronike të konfiskuara gjatë një operacioni të fundit kërkimi të kryer nga policia...

Rama për ‘Der Spiegel’: Nëse muxhahedinët duan luftë, të largohen nga Shqipëria!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për aksionin e Policisë së Shtetit në kampin e muxhahedinëve pak javë më parë me urdhër të...

“Personi që u raportua i vrarë, vdiq para se të ndërhynte policia”/ Karamuço: Anëtarët e MEK vepruan me taktikë ushtarake!

Pak ditë një kontroll i Policisë së Shtetit në kampin e muxhahedinëve në Manzë të Durrësit u shoqërua me tensione të mëdha, ku anëtarët...

Rama hesht për muxhahedinët

Kryeministri Edi Rama nuk pranoi sot që të komentojë situatën me muxhahedinët në Shqipëri. Gazetarët e pyetën nëse pas ngjarjeve të fundit, Shqipëria do...

Eksperti: MEK-u e vendosi Shqipërinë në kryqëzimin e Iranit

Fakti që Shqipëria i ofroi strehim një grupi disident që synon ta përmbysë regjimin e Teheranit dhe që punon aktivisht për ta arritur këtë...

Një ditë pas trazirave, çfarë po ndodh tek “MEK”? Prokuroria vihet në lëvizje

Një ditë pas trazirave priten që të nisë marrja në pyetje, por edhe ndalimet, bazuar te deklarata e djeshme e drejtorit të policisë, Rrumbullaku....

Muxhahedinët i akuzuan për dhunë, policia publikon pamjet e aksionit në MEK

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet nga aksioni i sotëm në kampin e MEK në Manëz të Durrësit. Në pamje shihen anëtarë të MEK, të...

Pistat, heshtja dhe misteri/ Kush është e vërteta e vdekjes brenda kampit në Durrës?

Forca të shumta policie. Të gjitha nivelet nga policia vendore e Tiranës dhe Durrësit deri te FNSH dhe RENEA rrethuan në orët e para...

Latest news

/5pyetjet.al