-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#nacionaliste

Nacionalistët bullgarë protestë kundër bazave të NATO-s

Policia bullgare u përlesh të enjten me mbështetësit e partisë ultra-nacionaliste "Vazrazhdane" (Rilindja) që protestuan kundër politikave të qeverisë pro-perëndimore, duke bërë thirrje për...

“Kur të kthehet ushtria në Kosovë…”, Serbia mbushet me shkrime nacionaliste!

Rrugët e Serbisë janë mbushur me grafite ku shkruhet “Kur të kthehet ushtria në Kosovë…”, që si slogan për herë të parë u pa...

Serwer: Zyrtarët perëndimorë po përdorin nacionalistët për ta stabilizuar Ballkanin!

Revista javore e gazetës New York Times, ka botuar sot një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç...

“Populli i Serbisë nuk do ta japë Kosovën serbe”, nacionalistët serbë protestojnë kundër propozimit evropian

Qindra nacionalistë serbë dhe të krishterë ortodoksë marshuan të dielën në Beograd për të protestuar kundër Propozimit Evropian që synon të përmirësojë lidhjet midis...

Enver Robelli: Mihail Gorbaçovi dhe nacional-komunistët e zemëruar serbë

Mihail Gorbaçov, i cili vdiq dje, vizitoi Jugosllavinë më 1988. Me atë rast, më shumë tregoi interesim për modelin slloven të socializmit se sa...

Latest news

/5pyetjet.al