-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Napoli

Bologna thyen Napolin në ‘Maradona’ dhe hedh hapin e madh drejt Championsit

Bologna dhe Thiago Motta, një dyshe e cila së bashku po ngjit shkallët drejt kualifikimit në Champions League. Ekipi kuqeblu theu dhe pengesën Napoli, në...

Luis Enrique do Kvaratskhelian si pasuesin e Kylian Mbappe

Kvicha Kvaratskhelia është objektivi i parë i Luis Enrique për të zëvendësuar Kylian Mbappé, kampioni francez i cili do të largohet nga PSG në...

Tërmetet në Napoli dëmtojnë dhe stadiumin ‘Maradona’

Qyteti i Napoli në Itali ka qenë në shënjestër të tërmeteve gjatë fundit të muajt prill dhe ditëve të para të majit, ku në...

Serie A/ Udinese ngjall shpresën, Napoli pa identitet

Në 'Friuli' Udinese dhe Napoli barazuan 1-1. Miqtë nuk mundën të merrnin tri pikë vetëm në fundin e lojës, duke u barazuar. Golin për napoletanët...

Spektakël dhe dramë në ‘Maradona’, Napoli dhe Roma ndahen në barazim

Napoli dhe Roma u ndanë në një barazimin 2-2, në sfidën e kësaj të diele të luajtur në 'Stadio Maradona'. Pjesa e parë u mbyll...

Tërmet në Napoli, njerëzit me vrap në rrugë

Mediat italiane raportojnë se banorët e Napolit janë zgjuar të frikësuar, ndërsa shumë kanë dalë në rrugë si pasojë e frikës për ndonjë lëkundje...

‘Shansi i fundit’! Napoli kërkon 3 pikët ndaj Empolit për të ‘prekur’ Europën

Në fund të një sezoni totalisht të dështuar Napoli kërkon të triumfojë në sfidën e sotme përballë Empolit në transfertë. Një fitore e cila...

Milani nën ‘ethet’ e penalizimit, Napoli hetohet për çështjen Osimhen

Selia e Milanos në qytet po hetohet dhe kontrollohet nga policia financiare italiane – Guardia di Finanza. La Repubblica ka raportuar për këtë, duke thënë se një kërkim...

Në ‘Maradona’ shuhet objektivi Champions, Napoli turpërohet nga Atalanta

Dy gabime trashanike të mbrojtjes së Napolit i dhanë një fitore në pjatë të argjend skuadrës së Atalantës. ‘Dea’ turpëroi me shifrat 0-3 Partenopei brenda...

Agjenti jep lajmin: Ismalji ka zgjedhur Napolin

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Ardjan Ismajli, i cili luan në Seria A tek Empoli është gati të hedhë një hap të rëndësishëm në karrierën...

Latest news

/5pyetjet.al