-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

operacion

Arrestohen 3 persona në Fier, një i dënuar me burg për vjedhje

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Fierit, mes tyre 54-vjeçari Vladimir Halili pasi ishte dënuar me 1 vit e 6 muaj burgim...

Ekzekutimi i Arjanit Rizajt, ish-prokurori: Në Ekuador po zhvillohet operacion, të përfshirë edhe shqiptarë

Ish-prokurori Mario Pazmino, në Ekuador foli në lidhje me vrasjen e 53-vjeçarit shqiptar po atje, Arjanit Rizaj dy ditë më parë. Në një intervistë për...

Tentoi të vrasë ish-drejtorin e ALUIZNI-t Shkodër dhe vëllain e tij, në pranga autori

Kristian Fermosi i shpallur në kërkim për tentativë vrasje ndaj 2 vëllezërve Ardian dhe David Kiri në Shkodër, është arrestuar sot nga policia në...

Operacioni me 25 të arrestuar/ Kush është 26-vjeçari që akuzohet për vrasjen e arkitektit italian

Policia ka zhvilluar një aksion të gjerë në disa qytete të vendit duke pasuar me arrestimin e 25 persona deri në këto momente ndërsa...

Operacioni i fundit/ Emrat e 16 prej 15 të arrestuarve për vrasje, armë dhe drogë

Janë zbardhur emrat e 16 prej 25 të arrestuarve sot në kuadër të operacionit “Sundim i Ligjit” që u zhvillua në të gjithë vendin. Nga...

Italia dhe SHBA-ja, operacion kundër mafisë siçiliane

Policia italiane dhe Byroja Federale amerikane e Hetimit (FBI) kanë kryer operacion të koordinuar më 8 nëntor kundër anëtarëve të dyshuar të mafisë në...

Operacion antidrogë në Gjermani, arrestohen 4 shqiptarë

Policia gjermane ka zhvilluar një operacion antidrogë në lindje të qytetit Leipzig, ku ka arrestuar 4 shqiptarë. Operacioni ishte pjesë e një hetimi nga prokuroria...

Lot dhe dhimbje! Fjalët prekëse të drejtorit që i vdiq vajza 17-vjeçe: Zoti e deshi për vete…

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme ku drejtori i Vllazisë, Alban Hasani ka humbur vajzën në moshën 17-vjeçare. Vajza e drejtorit kishte...

I shëndetshëm dhe i buzëqeshur, Genc Fuga shfaqet për herë të parë në publik

Muajt e fundit për aktorin e mirënjohur Genc Fuga nuk kanë qenë fort të lehta. Atij ju desh të shkëputej nga karriera për shkak...

Mungesa e karburantit, spitali në Gaza pezulloi shumicën e shërbimeve

Kohët janë dramatike për mjekët dhe infermierët në Gaza me mungesën e karburantit duke e bërë jashtëzakonisht të vështirë punën e tyre për trajtimin...

Latest news

/5pyetjet.al