-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

panama

Dëme deri në 200 milionë dollarë, kanali i Panamasë po thahet…

Për shkak të mungesës së shiut Kanali i Panamasë kufizoi tërheqjen e anijeve, gjë që do të shkaktojë një humbje prej 200 milionë dollarësh...

Indeksi i korrupsionit/ Transparency International: Shqipëria njësoj me Kazakistanin, Perunë dhe Panamanë!

Në Raportin e përvitshëm të publikuar, Organizata Transparency International konstaton se pjesa më e madhe e botës vazhdon të dështojë në luftën kundër korrupsionit....

28 milionë euro në Panama? Kërkohen dokumentet bankare të Eva Kailit

Kryetari i Autoritetit Kundër Pastrimit të Parave, Charalambos Vourliotis është në pritje të përgjigjes së autoritetit përkatës të Panamasë nëse llogaritë bankare të eurodeputetes...

Nga Panamaja, Osmani niset për në Kosta Rika

Me ftesë të Presidentit Carlos Alvarado Quesada, Presidentja Osmani do të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të ri të zgjedhur të...

Osmani flet nga Panamaja: Roli i grave në shoqëri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Panamasë, Erika Mouynes. Bëhet e ditur se në këtë...

Kurti në Gjermani për dialogun, Osmani shkon në Panama dhe Kosta Rika

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar fillimisht në Panama, për vizitë zyrtare në këtë shtet, për të vazhduar pastaj në Kosta Rika. Gjatë vizitës...

Nga Ekuadori në Panama, ministria: Kemi bllokuar disa tentativa për trafik nga shqiptarët

Krahas Ekuadorit, shqiptarët duket se po provojnë edhe zona të tjera në Amerikën Latine për të gjetur kokainë, të cilën më pas e sjellin...

Cilat janë 10 vendet më të mira për të jetuar pensionistët?

Panamaja Ky vend i Amerikës Qendrore është kthyer në një nga destinacionet e daljes në pension, pjesërisht për shkak të klimës dhe atmosferës "të ngrohtë". Kostoja...

Latest news

/5pyetjet.al