-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#partia socialiste

Asambleja e PS, Rama: Jemi kritikë, ka shqetësime

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat për të dhënë disa detaje në lidhje me mbledhjen e Asamblesë së PS-së. “Kemi bërë mbledhje me diskutime...

Rama mbledh sërish Asamblenë në 16 mars, ja detajet

Asambleja Kombëtare e PS do të ketë mbledhjen e radhës më 16 Mars. Takimi do të zhvillohet në Durrës. Kujtojmë se mbledhja me dyer të mbyllura...

Mbledhja e Asamblesë, Rama kritika të shumta për degën e PS-së në Kavajë

Në analizën që po kryhet në Asamblenë Kombëtare të PS, Edi Rama ka pasur qëndrim kritik ndaj degës së PS në Kavajë, pasi ka...

Ish-kryeministri në “arrest shtëpie”, deputeti i PS-së: Masa ndaj Berishës e tepruar!

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi i ftuar në emisionin “Kjo Javë”, e cilësoi masën e sigurisë ndaj ish-kryeministrit, Sali Berisha si të tepruar. Ai...

Kaosi në seancën plenare, PS kërkon përjashtim për deputetët Edi Paloka dhe Petrit Doda

Kaosi në seancën plenare ka sjellë që  PS kërkon përjashtim për deputetët Edi Paloka dhe Petrit Doda. Raportohet se Sekretariati i Etikës do të mblidhet...

PS tërheq ligjin për lojërat e fatit! Pse?

Kryetari i grupit parlamentar socialist, Bledi Çuçi tërhoqi të enjten nga rendi i ditës i seancës plenare projektligjin për “Lojërat e Fatit” në mënyrë të pashpjegueshme. Ligji...

PS kërkon përjashtimin e 4 deputetëve, mes tyre Bardhi e Noka

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e 4 prej deputetëve të opozitës, të cilët shkaktojnë probleme dhe bllokimin e seancës plenare. Emrat e deputetëve: Bledion Nallbati Asllan...

Jorida Tabaku: Inflacioni dhe taksat socialiste kanë varfëruar familjet shqiptare

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, përmes një video të publikuar në rrjetet sociale ka dhënë analizën e saj në lidhje me rëninen e...

BIRN: PS do të përjashtojë 60 ditë nga Parlamenti “protestuesit” e opozitës

Socialistët miratuan të enjten me procedurë të përshpjetuar ndryshime të njëanshme në rregulloren e Kuvendit, të cilat parashikojnë përjashtimin e deputetëve deri në 60...

Asambleja e Partisë Socialiste votëbesoi emrat e rinj të sekretariatit, ja lista

Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste u mblodh pas Kongresit të Jashtëzakonshëm ku votëbesuan aparatin përbërës të Sekretariatit të Partisë Socialiste të Shqipërisë. U zgjodh si...

Latest news

/5pyetjet.al