-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

partizani

Përplasje dhe tension në fundin e ndeshjes së derbit të kryeqytetit, shkak gjesti i Murataj

Derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës përfundoi me rezultatin 1-0 për të kuqtë. Takimi u vendos nga goli i Xhuliano Skukës dhe ekipi...

Partizani siguron vendin e parë në Kampionat pas fitores me Tiranën, Skuka protagonist i përballjes

Partizani është mjaftuar me golin e Xhuliano Skukës në derbin e kryeqytetit duke mposhtur Tiranën me rezultatin 1-0 në Air Albania. Ndeshja nisi shumë mirë...

Ndërpritet 13 minuta derbi i kryeqytetit, tifozët godasin arbitrin

Është ndërprerë prej 13 minutash derbi mes Tiranës dhe Partizanit. Shkak i ndërprerjes së lojës kanë qenë  tifozët e Tiranës të cilët goditën me fishekzjarrë...

Video/ Partizani nis mirë derbin, starton ndeshjen me golin e Skukës

Menjëherë pas startimit të derbit të kryeqytetit, Partizani ka marrë avantazhin që në minutën e 4 me golin e Xhuliano Skukës. Gol ky u cili...

Formacionet zyrtare të derbit të kryeqytetit, ja titullarët që do të luajnë sonte

Derbi i kryeqytetit pritet të mbahet sonte në stadiumin “Air Albania” në orën 20:00. Ndeshja mes Partizanit dhe Tiranës për kampionatin po pritet me interes...

Nesër derbi i kryeqytetit! Blindohet stadiumi, rrugët që do të bllokohen

Policia e Tiranës ka hartuar plan masash për ruajtjen e rendit dhe sigurisë para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve...

Reja e mbyll me fitore aventurën kuqezi

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll ka arritur fitoren e parë për vitin 2022. Skuadra e Edi Rejas fitoi me rezultatin 2-0 në miqësoren me...

Ruli del i buzëqeshur nga SPAK, por hesht për “Partizanin”!

Ish-ministri i Ekonomisë, Genc Ruli përfundoi paraditen e sotme dëshminë në SPAK, por nuk pranoi që të jepte asnjë shpjegim për mediat. Ai qëndroi brenda...

Balla i fut të dridhurat Berishës: SPAK kishte bërë goxha punë

Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ishte pasditen e sotme në SPAK, ku dorëzoi sikur tha ai prova të reja për privatizimin kompleksit...

Partizanin e pret “ferri” në Conference League

Laçi dhe Partizani po bëhen gati për ndeshjet e turit të parë të Conference League, ndërsa sot kanë njohur edhe rivalët e mundshëm nëse...

Latest news

/5pyetjet.al