-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#pavaresia

Von Cramon kërkon pezullimin e anëtarësimit të Serbisë në BE

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon nënshkrimin e marrëveshjes për bashkëpunim Serbi-Rusi e ka quajtur një skandal të rëndë nga ana...

Shaban Murati: Non-pejpëri i rremë serb, dokumenti origjinal dhe rruga e njohjes së Kosovës

Duke demostruar vetinë tipike gjenetike serbe, të pohuar nga ish-presidenti dhe shkrimtari serb Çosiç se “rrena është virtut i serbëve”, presidenti i Serbisë Vuçiç...

Dyshja franko-gjermane i shkon në zyrë, Kurti: Serbia, duhet të njohë Kosovën

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në Prishtinë emisarin për dialogun, Miroslav Lajcak, bashkë me dy këshilltarët e Scholz dhe...

Raporti me Serbinë dhe Ballkani i Hapur, Rama: Kam disa dallime me Kurtin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Slloveni, ku do të marrë pjesë në Forumin Strategjik të Bledit.  Qëllimi i Forumit është të inkurajojë aktorët pjesëmarrës...

Pranoi dokumentet e identifikimit! Serbia: Kjo s’do të thotë se njohëm Kosovën

Në Serbi është bërë publike një letër që do të vendoset në pjesën serbe të kufirit. Ajo do të tregojë si dokumentet e Republikës...

Latest news

/5pyetjet.al