-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

police

Prokuroria e Korçës: 17 policët dhe 2 financierët, përfituan 574 mijë euro

Prokuroria e Korçës ka pezulluar 17 policët për abuzimin me fondet e Frontex. 17 policët dhe 2 pronarët e hoteleve falsifikonin faturat për fjetje dhe...

Kërkohen 400 policë, kushtet dhe aplikimi

Hapet gara për aplikime në Policinë e Shtetit. 400 vende në polici. Janë përcaktuar kriteret për aplikantët, vajza dhe djem. NJOFTIMI I POLICISE Policia e Shtetit,...

3 të vrarë dhe 10 të plagosur nga të shtënat me armë në Arkansas të SHBA

Tre persona humbën jetën dhe 10 të tjerë mbetën të plagosur në shtetin Arkansas, SHBA si pasojë e të shtënave në një dyqan ushqimesh...

Euro 2024/ Frika nga sulmet terroriste angazhon 22 mijë policë gjermanë, prezencë snajperësh në stadiume

Gjermania do të sigurojë ndeshjen hapëse të Euros me një unazë të fortë prej çeliku të përbërë nga mijëra policë të armatosur për të...

Konferenca Rajonale e INTERPOL për Europën, 200 drejtues të lartë policie

Ditën e sotme në Tiranë do të mbahet konferenca e 51-të Rajonale e INTERPOL për Europën. Konferenca është aktiviteti më i rëndësishëm i INTERPOL-it në...

Humbën portofolin në Rinas, policia ua dorëzon dy turistëve francez

Ditën e sotme punonjësit e Policisë Kufitare në Rinas kanë gjetur në vendparkimin e automjeteve në zonën e aeroportit një portofol. Portofoli me një shumë...

“Pa bërë gëk-mëk”, Boçi: Policët do të punojnë 3 muajt e verës

Nënkryetari i Partisë Demokratike Luçiano Boçi me anë të një postimi ka folur për efektivët e policisë. Boçi shprehet se drejtoria e policisë i ka...

Arrestimi i policëve në Rinas, Balla: Po largojmë policët e inkriminuar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla me anë të një postimi në rrjete sociale ka reaguar në lidhje me aksionin e arrestimit të 9 punonjësve...

EMRI/ ‘Shkoi në banesë, fshiu mesazhet dhe telefonoi policinë’ dalin detaje të reja nga vrasja e polices

28-vjeçari nga Kamza, i identifikuar si Endri Nika raportohet se pasi partnerja e tij 21-vjeçare, Aldorjana Loshi ka qëlluar veten ka shkuar në banesë...

Vrasësi i 4 policëve, Dritan Dajtit në prag të lirisë, caktohet data për rekursin

Gjykata e Lartë cakton datën për rekursin kundër Dritan Dajtit. Rekursi u dorëzua nga prokuroria e Apelit për Krime të renda. Siç e përcakton vendimi në...

Latest news

/5pyetjet.al