-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

presidenca

Osmani nuk dekreton Blerim Isufajn në postin e Kryeprokurorit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njoftoi se nuk e ka dekretuar Blerim Isufajn në postin e Kryeprokurorit të Shtetit. Këshilli Prokurorial i Kosovës më 8...

“Tetori rozë”, Zonja e Parë, mesazh për gratë: Bashkë në këtë sfidë

Zonja e Parë e Shqipërisë, Armanda Begaj, i është bashkuar këtë viti “Tetorit Rozë” , në ndihmë të grave dhe vajzave që vuajnë nga...

Këmbëngulja e Ramës, Osmani: Kemi kërkuar që policia të patrullojë bashkë me NATO-n

Presidenca e Kosovës ka dalë me një tjetër përgjigje në lidhje me reagimin e fundit të kryeministrit, Edi Rama. Ai për mes një postimi në...

U takua me Biden, Osmani: Kemi marrë garanci të fuqishme për mbështetjen amerikane

Presidenca e Kosovës ka publikuar detaje nga takimi i presidentes Vjosa Osmani me të parin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Me anë...

Edi Rama: Të mos lëmë në baltë popullin ukrainas!

Fjala e plotë e Kryeministrit Rama në Debatin e Nivelit të Lartë për Ukrainën në Këshillin e Sigurisë në New York, SHBA Kryeministri Edi Rama:...

Shqipëria merr Presidencën, Rama mesazh nga salla e Këshillit të Sigurimit të OKB

Nga salla e Këshillit të Sigurimit të OKB, ku nesër presidenca shqiptare do të drejtojë një nga seancat më të rëndësishme të dekadës së fundit,...

Heshtja e Presidentit për “krushqit” që mori në OKB

Në 24 orët e fundit rrjeti dhe një pjesë e mediave po “ziejnë” për skandalin e Presidentit Bajram Begaj, i cili u nis drejt...

Soreca takim me Begajn: Shqipëria, aktor konstruktiv në rajon

Ambasadori i ringarkuar përkohësisht i BE në vendin tonë, Luigi Soreca, është takuar ditën e sotme me Presidentin Bajram Begaj. Mësohet se fokusi i diskutimit...

Rama çon emrat e rinj të ministrave në Presidencë

Pasditen e sotme kanë shkuar në Presidencë emrat me ndryshimet në qeveri që kryeministri Edi Rama i njoftoi të hënën në asamblenë socialiste. Tashmë...

Osmani: Ministria e Mbrojtjes do të ketë gjithmonë përkrahjen time

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim njoftues ministrin e ri të mbrojtjes, Ejup Maqedonci. Në postim në rrjetet sociale presidenca bën me...

Latest news

/5pyetjet.al