-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

president

Sulmi në Turqi, Erdogan: Terroristët nuk do të kenë kurrë sukses

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka reaguar në lidhje me sulmin e regjistruar ku u shpreh se terroristët nuk do t’i arrijnë kurrë qëllimet...

Hetimet ndaj Biden, seancë dëgjimore në Kongres

Komisioni për Mbikëqyrje e Llogaridhënie i Dhomën së Përfaqësuesve po zhvillon sot seancën e parë, si pjesë e një hetimi që synon nisjen e...

Shtatë kandidatë republikanë për president debatojnë për herë të dytë

Kandidatët republikanë për President u përballën mbrëmë në debatin e dytë televiziv. Të gjithë kandidatët që morën pjesë janë shumë prapa ish Presidentit Trump...

Kërcënon Vuçiç: Se njohim kurrë Kosovën, na vrisni që të gjithëve po të doni!

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka reaguar ashpër ndaj ndërkombëtarëve duke i cilësuar si njerëz me dy fytyra. Vuçiç thotë se nuk ka për t’u njohur...

Vuçiç: Kemi incizimin sesi policët shqiptarë qeshin dhe thonë t’i lënë të vdesë!

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka akuzuar Kosovën për mashtrim si dhe ka mohuar që Serbia është përgjegjëse për vrasjen e efektivit të policisë së...

Vuçiç: Serbët u revoltuan duke mos dashur më terrorin e Kurtit!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç po bën adresimin e tij, të parë sot, që nga akti terrorist i ndodhur nga sulmues serbë në Banskë...

Vrasja e policit të Kosovës në Veri, vjen reagimi i parë nga Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur për herë të parë pas sulmit në veri të Kosovës, ku u vra një efektiv i Policisë...

Begaj takohet me Mbretin e Jordanisë

Presidenti Bajram Begaj u takua në Nju Jork edhe me Mbretin e Jordanisë, Madhërinë e Tij Abdullah i II. Begaj vlerësoi bashkëpunimin mes dy vendeve...

“Nuk është e lehtë”, Vuçiç flet për takimin me Lajçak

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha në Nju Jork se takimi me nënkryetarin e Komisionit Evropian, Maros Sefcovich, për pjesëmarrjen e Serbisë në qasjen...

Apeli i Presidentit Bajram Begaj në Asamblenë e OKB: Njiheni pavarësinë e Kosovës!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj mbajti një fjalë në Sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB. Aktivitet që është duke u zhvilluar...

Latest news

/5pyetjet.al