-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

president

Konservatorët dominojnë listën e kandidatëve për president të Iranit

Krahu i ashpër konservator i Iranit kontrollonte çdo levë të pushtetit në këtë vend, gjatë presidencës së Ebrahim Raisit. Pavarësisht vdekjes së tij në një...

BCC: Zgjedhjet e parakohshme në Francë një surprizë e madhe

Thirrja e zgjedhjeve të parakohshme është një surprizë e madhe për Francën, por dhe një rrezik i madh për presidentin Emmanuel Macron. BBC ka bërë...

Putini fillon mandatin e pestë si president

Vladimir Putini filloi mandatin e tij të pestë të martën si udhëheqës i Rusisë me një ceremoni pompoze në Kremlin. Ai fillon një mandat...

Kandidatja e VMRO-së prin në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut qytetarët më 24 prill votuan për presidentin e ri të shtetit. Sipas rezultateve të para të publikuara nga Komisioni Shtetëror i...

Bujar Osmani: Fronti Europian shpall fitoren me mbi 40 mijë vota epërsi!

Në konferëncë për shtyp, kandidati i Frontit Europian Bujar Osmani tha se është shënuar fitore e thellë me mbi 40 mijë vota karshi kundërkandidatit...

Osmani kryesues, Grubi: Fitoi Maqedonia europiane, më 8 maj thellojmë triumfin

Zëvendëskryeministri o Maqedonisë, Artan Grubi drejtpërdrejtë nga Sheshi Skëndërbeu, feston fitoren e kandidatit për president, Bujar Osmani, i cili i paraprin dukshëm Taravarit. Grubi theksoi...

VOA: Donald Trump dhe Joe Biden me qasje të ndryshme ndaj ekonomisë

Ekonomia amerikane është një faktor kryesor në zgjedhjet për Shtëpinë e Bardhë, pasi presidenti luan një rol kyç në hartimin dhe përcaktimin e politikave...

Dy shqiptarë përballë, Pendarovski kërkon mandatin e dytë si President

Presidenti aktual i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, të premten më 1 mars, shpalli kandidaturën për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen më 24...

Arben Taravari mbledh 10 mijë firma për të kandiduar si president në Maqedoninë e Veriut

Më shumë se 10 mijë nënshkrime janë siguruar nga koalicioni VLEN në Maqedoninë e Veriut, për kandidaturën e Arben Taravarit për president. Mirënjohje për këtë...

Iku nga detyra për shkak të skandalit seksual, ja kush zgjodh presidenti i ri i Hungarisë

Parmlamenti i Hungarisë ka zgjedur Presidentin e ri pasi presidentja e mëparshme dha dorëheqjen. Zgjedhja e një kreu të ri të shtetit erdhi pasi presidentja...

Latest news

/5pyetjet.al