-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

president

Ish-numri dy i Forcës Detare, padit në SPAK Begajn

Kapiteni i Rangut të Parë dhe ish-numri dy i Forcës Detare, Artur Meçollari ka publikuar një pjesë të kallëzimit të tij bërë në SPAK,...

FOTO/ Halloween edhe në familjen Biden! Ja si u veshën presidenti dhe zonja e parë

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe zonja e parë, Jill Biden, hynë në frymën e Halloween-it teksa mirëpritën një grup fëmijësh me fat në Shtëpinë...

Si po e vë në provë Donald Trump sistemin ligjor?

Ish-Presidenti Donald Trump injoron dhe kundërshton këdo që i thotë jo. Ai ka ndërtuar një markë biznesi e më vonë një markë politike, si...

Trump e krahason veten me Nelson Mandelën

Ish-Presidenti Donald Trump paraqitet sot sërish në gjyqin ndaj Organizatës Trump, drejtuesit e së cilës akuzohen se kanë gënjyer në dokumentet financiare të bankave,...

Gjuha arbëreshe së shpejti në të gjitha shkollat e Kalabrisë, Begaj: Jeni shembull

Presidenti Bajram Begaj, në ditën e dytë të vizitës në Kozenca të Kalabrisë u ndal edhe në “Spezzano Albanese”, ku u prit nga komuniteti...

Macron në Tiranë, sot takim me Presidentin Begaj, axhenda

Presidenti francez, Emanuel Macron mbërriti dje pasdite në Tiranë, për t’iu bashkuar me vonesë samitit të Procesit të Berlinit. Ditën e sotme, Macron do të...

Macron në Tiranë, pritet të nderojë Kadaren me dekoratën “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka mbërritur në Tiranë në kuadër të samiti të Procesit të Berlinit. Ndonëse më parë ishte njoftuar prania e tij në...

Robert F. Kennedy Jr. do të kandidojë për president si i pavarur në SHBA

Avokati për çështjet e mjedisit dhe aktivisti kundër vaksinave Robert F. Kennedy Jr. tha të hënën se do të kandidojë për president si i...

Djali i presidentit Biden shpallet i pafajshëm

Hunter Biden, djali i presidentit amerikan Joe Biden, u deklarua i pafajshëm të martën për posedim të jashtëligjshëm të armës. Prokurorët dyshojnë se Hunter Biden,...

Trump zotohet: Nëse rizgjidhem President, do të tërheq trupat amerikane nga shumë vende

Donald Trump është zotuar se do të tërheqë trupat amerikanë nga shumë vende, nëse ri-zgjidhet si President i SHBA-ve. Sipas tij, Uashingtoni shpenzon miliarda dollarë...

Latest news

/5pyetjet.al