-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#protesta

Protesta jashtë parlamentit, reagon Rama: Opozita u kthye në identitet

Kryeministri Edi Rama ka komentuar në një postim në rrjetin social X ngjarjet e ditës së sotme në Parlament duke thënë se “opozita sot...

Berisha: Ju ftoj të vazhdojmë betejën kundër Veliajt, kudo që ta shihni gjuajeni me domate ose pështyjeni në surrat

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalimit të mbajtur sot ka folur për protestën që u zhvillua para bashkisë duke thënë se kjo betejë duhet vazhduar. Pjesë...

Motolov në protestë drejt gazetarëve, reagon AMA

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka reaguar pas incidentit që ka ndodhur sot në protestën e zhvilluar para bashkisë së Tiranës. Në reagimin zyrtar AMA shprehet...

Incidenti me protestën para bashkisë, Braçe: Ndaleni pa vrarë njeri

Deputeti Erion Braçe ka bërë një reagim në rrjetet sociale pas incidentit të ndodhur në protestën e Rithemelimit para bashkisë së Tiranës ku u...

Nesër protesta para bashkisë, ja masat e sigurisë dhe rrugët e bllokuara

Policia ka publikuar planin e masave që do të ketë nesër për protestën e thirrur nga opozita para bashkisë. Njoftohet se pas orës 09:30 do...

Nesër protesta para bashkisë, policia bllokon qarkullimin në këto zona

Policia e Shtetit njofton se, ditën e nesërme, prej orës 09:30 e në vijim, do të ketë bllokim të përkohshëm të qarkullimit të mjeteve,...

Paralajmërohet protesta e radhës, ja kur do të mbahet

Opozita gjatë fundit të protestës së sotme ka paralajmëruar protestën e ardhshme e cila do të mbahet të martën e ardhshme. Ditën e sotme është...

‘Jeni policia e shtetit apo e pushtetit’ Teliti i revoltuar para policëve: Na lini të futemi!

Këshilltari i Bashkisë Dorian Teliti në një deklaratë për mediat ka shprehur revoltën pasi  nuk lejohet të futet brenda në bashki. Teliti gjithashtu pati një...

Përkeqësohet situata në protestë, protestuesit heqin me forcë barrierat metalike

Protestuesit e sotëm kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë dhe të hyjnë në bashki. Kjo situatë po sjell incidente dhe përplasje mes efektivëve të...

FOTO/ Rriten tensionet para bashkisë, protestuesit hedhin motolov

Situata në protestën e sotme përshkallëzoi sërish pasi para bashkisë u hodh sërish motolov. Kjo është protesta e 6-të e mbledhur nga opozita dhe Aleanca...

Latest news

/5pyetjet.al