-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

PSG

Spanjollet marrin dy ‘remuntada’ në Champions, PSG dhe Dortmund në gjysmëfinale

Champions League është njohur tashme me dy gjysmëfinalistet e para të këtij edicioni. Paris San Germain arriti një ‘remuntada’ në Katalonjë duke eleminuar Barcelonën me...

PSG shkërrmoq Barcelonën, Dortmundi përmbys Atletikon

Gola dhe spektakël. PSG ka arritur të fitojë në transfertë ndaj Barcelonës me shifrat 1-4 duke çuar kështu rezultatin e përgjithshëm 4-6. Me këtë rezultat...

Barça gllabëron Mbappen

Festë spanjolle në Champions League. Barcelona fitoi 2-3 në “Parc des Princes” përballë PSG-së, duke hedhur një hap drejt kalimit në gjysmëfinale. Fiton edhe Atletico...

Statistikat/ PSG me një katalanas në krye kërkon të ‘fshijë’ Barçën nga Champions

Paris Saint-Germain dhe Barcelona takohen mbrëmjen e sotme në çerekfinalet e UEFA Champions League. Trajneri i  skuadrës franceze Luis Enrique synon të eleminojë klubin që...

Champions/ Dorëzohen Lazio dhe Sociedad, Bayern Munich dhe PSG bëjnë detyrën

Bayern Munich dhe PSG janë dy ekipet që kanë prerë biletat e para për në fazën çerekfinale të Champions League këtë sezon. Bavarezët nuk...

Po vjen fundi i telenovelës, Mbappé zgjedh Madridin

“Le Parisien” shkruan se sulmuesi Kylian Mbappé ka zgjedhur të luajë për Real Madridin. “Beteja është e humbur”, thotë Le Parisien, duke aluduar se...

Në Gjermani janë të sigurt: Mbappe kalon tek Reali me një firmë prej 100 milionë eurosh

Kylian Mbappe vazhdon të jetë “mbreti i merkatos” ose i spekulimeve që lidhen me transferimet e lojtarëve. Francezi prej disa sezonesh hedh njëkohësisht dritë dhe...

Trofeu i parë me Parisin dhe sezon i mbyllur për Milan Skriniar

Milan Skriniar fitoi trofeun e tij të parë me Paris Saint Germain, pikërisht Superkupën e Francës përballë Toulouse, megjithatë festa u venit shpejt për...

Nga Mbappe te Navas, emrat e mëdhenj që mund të lënë Francën me 0 “interes”

Merkatoja e janarit shpesh rezulton një mundësi e artë për shumë klube për tu "riparuar" me blerje të cilat mund të ndihmojnë në përmbushjen...

Parisi hap merkaton, merr në Francë talentin brazilian

Paris Saint-Germain duket se ka filluar të hedhë hapat e parë për merkaton e janarit. Mbrojtësi i São Paulo, Lucas Beraldo është afër kalimit te francezët për...

Latest news

/5pyetjet.al