-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#qeveria

“Kujdes çmimin e pasurive të paluajtshme”/ Edhe FMN kundër Amnistisë Fiskale!

Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) në përfundimin të konsultimeve të Nenit IV me Shqipërinë ka përsëritur kritikat e tij kundër amnistisë fiskale,...

‘Mahsa Amin vdiq nga sëmundja, jo nga dhuna’/ I ati shpërthen kundër qeverisë iraniane: Nuk është e vërtetë!

Policia e moralit në Iran është shpërbërë, shkak protestat e zhvilluara prej disa ditësh pas vdekjes së Mahsa Aminit. Populli i Iranit ka protestuar...

Meta nxjerr letrat për Portin e Durrësit: Aferë e Rilindjes, 600 milionë euro që nuk hyjnë në buxhet!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për portin e Durrësit, duke e cilësuar një çmenduri tjetër të Rilindjes. Meta theksoi se...

‘Qajnë e ankohen pse nuk bëri dhunë “oqeani” opozitar!’/ Vasili ironizon mbështetësit e Ramës!

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka ironizuar mbështetësit e Ramës të cilët prisnin që protesta e një dite më parë të përshkallëzohej...

Debate në Kuvend për projekt-buxhetin 2023/ Balluku-opozitës: Ju flisni, ne dorëzojmë projekte!

Në seancën e sotme plenare ku po diskutohet projektligj “Për buxhetin 2023”, ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës ka radhitur arritjet e qeverisë.Ajo theksoi se...

‘Lekët ia merr qytetarëve e nuk ua kthen’/ Berisha: Rama ka kaluar çdo vijë të kuqe!

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kritikuar buxhetin 2023 i cili u diskutua sot në Kuvend. Sipas Berishës, buxheti është rritur për shkak...

Deklarata e fortë e Berishës: Qeveria Rama dhe ajo e Vuçiç po bëjnë trafik njerëzish drejt Europës!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, bëri një deklaratë të fortë, kur tha se qeveria e Ramës dhe ajo e Aleksandar Vuçic po kryejnë...

Berisha pret sipërmarrësit në PD: Bizneset janë përgjysmuar, shkak trysnia dhe gjobat e qeverisë!

Lideri demokrat, Sali Berisha mbajti këtë të martë një takim me sipërmarrës në selinë e Partisë Demokratike. Në fjalën e tij Berisha atakoi politikat...

Çfarë parashikon ligji i ri/ Qeveria merr vendimin: Ndalohet shitja e cigareve për ata që kanë lindur pas vitit 2009!

Zelanda e Re ëndërron për një brez “pa duhan” deri në vitin 2025. Zëvendësministrja e Shëndetësisë Ayesha Verrall ka promovuar projektligjin e parë që...

PL pranë biznesit/ Meta: Mbështesim kërkesat e tyre, Rilindja ka shkatërruar konkurrencën!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një reagim në Facebook shprehet se mbështet kërkesat e biznesit. Ai ka bërë thirrje që qytetarët të...

Latest news

/5pyetjet.al