-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#qeveria

Meta: Rama 7 PPP dhe 17 mln euro taksa të reja, pedagogët në rrugë

Ish-Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat sot analizoi projektbuxhetin që është planifikuar për vitin që vjen. Ai thotë se Edi Rama ka...

Hapen bastet sportive, qeveria pritet të arkëtojë 2 mld lekë taksa në vit

Nga 1 janari 2023 do të rihapen bastet sportive online. Kjo bëhet e ditur në projektbuxhetin e vitit 2023, ku parashikohet rifutja në legjislacion...

Buzëqeshje dhe batuta! Mziu rikthehet te idhulli, Noka e përgëzon

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thirri sot një mbledhje të grupit parlamentar, së cilës iu bashkua edhe deputeti Xhelal Mziu.Deputeti demokrat e mori...

Ka “gisht” te pedagogët? Berisha i përgjigjet Ramës: Unë kam protestat e mia

Sali Berisha mohoi sot pretendimet e Edi Ramës, se ai bashkë me Ilir Metën qëndrojnë pas protestës së pedagogëve, që nesër kanë njoftuar protestë...

Berisha: Nesër nisin përgatitjet për protesta! Rama injorant, e kaloi vijën e kuqe

Ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi sot se nesër do të hedhë hapin e parë për nisjen e protestave. Ai tha se do të takohet me...

Meta kërkoi shpejtësi, Berisha mbledh nesër Kryesinë për primaret

Nesër në mesditë do të marrë udhë procesi i primareve brenda PD-së. Sali Berisha do të mbledhë kryesinë për t’u dhënë dorën e fundit...

Koalicioni, Meta thirrje Berishës: Nxirri sa më shpejt kandidatët

Kryetari i partisë së Lirisë, Ilir Meta i ka kërkuar Sali Berishës, që të nxjerrë sa më shpejt kandidatët për zgjedhjet lokale. Partia e...

Qeveria i bën ‘diss’ protestave, nxjerr vendimin me tabelat e shtesave mbi pagë për pedagogët dhe personelin akademik

Qeveria ka publikuar tabelën e pagave të rritura për pedagogët dhe anëtarët e personelit akademik. Sipas kësaj tabele, anëtarët e personelit akademik efektivë, që...

“Ligjin për të dobëtit, maliqin për oligarkët”, Blushi: Rama gjobit të moshuarit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka denoncuar historinë e një 82-vjeçareje nga Narta e Vlorës, që vijon seancat gjyqësore për...

Si asnjëherë më parë, Kina proteston kundër presidentit

Një protestë e rrallë është mbajtur të enjten në Pekin kundër presidentit kinez, Xi Jinping dhe kufizimeve kundër pandemisë së koronavirusit.Protesta është mbajtur disa...

Latest news

/5pyetjet.al