-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#qeveria

‘Qajnë e ankohen pse nuk bëri dhunë “oqeani” opozitar!’/ Vasili ironizon mbështetësit e Ramës!

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka ironizuar mbështetësit e Ramës të cilët prisnin që protesta e një dite më parë të përshkallëzohej...

Debate në Kuvend për projekt-buxhetin 2023/ Balluku-opozitës: Ju flisni, ne dorëzojmë projekte!

Në seancën e sotme plenare ku po diskutohet projektligj “Për buxhetin 2023”, ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës ka radhitur arritjet e qeverisë. Ajo theksoi se...

‘Lekët ia merr qytetarëve e nuk ua kthen’/ Berisha: Rama ka kaluar çdo vijë të kuqe!

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kritikuar buxhetin 2023 i cili u diskutua sot në Kuvend. Sipas Berishës, buxheti është rritur për shkak...

Deklarata e fortë e Berishës: Qeveria Rama dhe ajo e Vuçiç po bëjnë trafik njerëzish drejt Europës!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, bëri një deklaratë të fortë, kur tha se qeveria e Ramës dhe ajo e Aleksandar Vuçic po kryejnë...

Berisha pret sipërmarrësit në PD: Bizneset janë përgjysmuar, shkak trysnia dhe gjobat e qeverisë!

Lideri demokrat, Sali Berisha mbajti këtë të martë një takim me sipërmarrës në selinë e Partisë Demokratike. Në fjalën e tij Berisha atakoi politikat...

Çfarë parashikon ligji i ri/ Qeveria merr vendimin: Ndalohet shitja e cigareve për ata që kanë lindur pas vitit 2009!

Zelanda e Re ëndërron për një brez “pa duhan” deri në vitin 2025. Zëvendësministrja e Shëndetësisë Ayesha Verrall ka promovuar projektligjin e parë që...

PL pranë biznesit/ Meta: Mbështesim kërkesat e tyre, Rilindja ka shkatërruar konkurrencën!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një reagim në Facebook shprehet se mbështet kërkesat e biznesit. Ai ka bërë thirrje që qytetarët të...

Largimi i serbëve/ Nga Kurti, tek Osmani, reagimet e zyrtarëve të lartë të Kosovës!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka cilësuar manovër politike tërheqjen e listës serbe nga institucionet e Kosovës. Ai tha se me këtë akt,...

SHBA reagon sërish pas vendimit të Kosovës: Kërkuam shtyrje të plotë të afatit për targa, jo…!

Departamenti Amerikan i Shtetit përmes një konference nga Uashingtoni të zëdhënësit Ned Price, ka bërë një deklaratë rreth vendimit të fundit të Qeverisë së...

DASH reagon pas modifikimit nga Kosova të vendimit për targat: Jemi të zhgënjyer nga refuzimi për shtyrjen e afatit!

. Shtetet e Bashkuara thanë se së bashku me faktorin ndërkombëtar kërkojnë nga Qeveria e Kosovës që të shtyjë afatin për riregjistrimin e makinave...

Latest news

/5pyetjet.al