-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#serbe

Serbët vendosin tjetër barrikadë në veri, pretendojnë se po mbrohen nga Njësitë Speciale

Serbët kanë vendosur një tjetër barrikadë mbrëmjen e sotme në veriun e Kosovës përkatësisht Zubin Potok. Sipas mediave serbe, banorët e zonave me shumicë serbe...

Të shtënat e shpërthimet në Veri, Sveçla: Dy serbë të arrestuar për sulmet ndaj Policisë!

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se brenda dy ditëve të fundit janë arrestuar dy serbë, që ishin në kërkim për sulme...

Këngëtarja serbe: Shaqiri më ka dërguar video nga dhoma e zhveshjes…

Ndeshja Serbi-Zvicër shkaktoi një zhurmë të madhe në rrjet e cila vazhdon të përflitet edhe sot. Këngëtarja e njohur serbe Maja Nikoliç, i ka...

‘Çmenden’ serbët: Dy magjistare shqiptare u paguan nga 10 mln euro për të mallkuar lojtarët tanë!

Zvicra është kthyer në një mankth për Serbinë në futboll, teksa ka arritur të fitojë edhe në përballjen në ‘Katar 2022’, në një ndeshje...

VIDEO/ E turpshme, tifozët serbë sulmojë ata shqiptarë para ndeshjes Serbi – Zvicër

Përpara ndeshjes Serbi - Zvicër për Kupën e Botës në Katar, tifozët serbë janë konfliktuar me ata shqiptarë. Duket se serbëve i ka rënë në...

Gazetarët serbë në grevë urie, kërkojnë më shumë para nga shteti!

“Katar 2022” përfundimisht mund të quhet “Botërori i surprizave”. Pas përfundimit të ndeshjeve të grupit D është zbuluar dhe një ekip tjetër, i cili...

Mediat e Beogradit: Në 54 sekonda, Lista Serbe mashtroi serbët dhe u betua në Kosovën e pavarur!

Në vetëm dy javë, Lista Serbe arriti të bëjë një kthesë të vërtetë ‘kopernikane’ të denjë për dramën e regjisorëve më të mirë të...

Largimi i serbëve/ Nga Kurti, tek Osmani, reagimet e zyrtarëve të lartë të Kosovës!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka cilësuar manovër politike tërheqjen e listës serbe nga institucionet e Kosovës. Ai tha se me këtë akt,...

‘Mësova gjuhën shqipe, më ndihmoi shumë’/ Integrimi i serbëve në Policinë e Kosovës

Prej më shumë se 22 vitesh që nga themelimi i saj, Policia e Kosovës nuk është ballafaquar asnjëherë me çështje disiplinore të brendshme, të...

Kamberi kërcënohet nga deputetja serbe

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se deputetja, Snezhana Paunoviç, ka kërkuar që ai të arrestohet dhe të...

Latest news

/5pyetjet.al