-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Botërori 2022

Samiti i NATO-s në Lituani, Rusia: Lufta e Tretë Botërore po afrohet

Ish-presidenti rus dhe tani nënkryetar i këshillit të fuqishëm të sigurisë kombëtare të Rusisë, Dmitry Medvedev u shpreh mbrëmë se ndihmat ushtarake të NATO-s...

Katari pas Kupës së Botës! Qëllime politike dhe plane gjeostrategjike

Të hënën në mëngjes, Katari u zgjua duke kuptuar se Kupa e Botës kishte përfunduar. Erdhi, shkëlqeu dhe u shua si fishekzjarrët spektakolare që...

Katargate, publikohen fotot e Giorgi dhe Pancheri duke mbajtur valixhe me para

Gazeta italiane, La Repubblica ka publikuar disa foto ku dyshohet se tregojnë Francesco Giorgi dhe Antonio Panzer, dy nga personat kryesorë në skandalin e...

Portieri argjentinas tallet keq me lojtarin francez: E bëri në brekë…

Portieri i Argjentinës, Emiliano Martinez u pyet për serinë e 11-metërshave dhe lëshoi disa fraza për mesfushorin Tchoaumeni që mund t’i kishte kursyer. “E di...

“Këta janë injorantë”! Trajneri: A e dinit ju se çfarë do të ndodhte nëse Messi i refuzonte mantelin sheikut të Katarit?

Lionel Mesi arriti të fitonte Botërorin në Katar dhe u kurorëzua me trofeun që i mungonte në karrierë. Në fundin e takimit, Mesit do...

Argjentina kampione, por udhëheq Brazili! Shqipëria në vendnumëro

FIFA publikoi renditjen për kombëtaret pas Botërorit të Katarit. Edhe pse Argjentina është kampione bote në fuqi në vendin e parë vijon të jetë...

Video/ Futbollistët kroatë festuan suksesin e Botërorit me këngë naziste

Marrëdhënia e Kroacisë me nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore është e njohur për të gjithë pasi dihet se kroatët veçanërisht në Zagreb kanë...

Mbreti maroken takohet me ekipin e kombëtares, i shpërblen me medalje

Pas adhurimit që morën nga bashkëqytetarët e tyre, radha e kreut të shtetit afrikan të nderonte lojtarët e kombëtares së Marokut. Mbreti Mohammed VI u...

Tifozët argjentinas djegin foton e Mbappes në një dërrasë si arkivol

Pas fitores së Argjentinës në Kupën e Botës u shfaq shumë urrejtje kundër sulmuesit francez, Kylian Mbappe nga disa banorë të Buenos Aires. Gjest ky...

Argjentinë/ Dolën të prisnin heronjtë e tyre, u vodhën gomat e makinave

Pushtimi i Kupës së Botës nga Messi dhe shoqëria e tij nxori në rrugë miliona argjentinas të cilët mëngjesin e së martës pritën heronjtë...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al