-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shendet

I shëndetshëm dhe i buzëqeshur, Genc Fuga shfaqet për herë të parë në publik

Muajt e fundit për aktorin e mirënjohur Genc Fuga nuk kanë qenë fort të lehta. Atij ju desh të shkëputej nga karriera për shkak...

Pse nuk flenë mjaftueshëm japonezët?

Qeveria dhe ekspertët paralajmërojnë, se japonezët nuk po bëjnë gjumë mjaftueshëm cilësor, duke rrezikuar probleme shëndetësore, acarim dhe humbje të fokusit në punë. Ministria e...

Del nga intubimi, Fatos Nano në gjendje të qëndrueshme

Pas disa ditësh shtrimi në spital, isht-kryeministri Fatos Nano ka një përmirësim të ndjeshëm të shëndetit të tij. Nano aktualisht nuk është në intubim,...

Dëmtimet afatgjata në shëndet post Covid-19, shtohen pacientët me çrregullime në frymëmarrje e depresion

Edhe pse pandemia përfundoi, Covid- 19 “vijon” ende të jetë me ne. Gati 2 vjet pas përfundimit të saj, dëmtimet afatgjatë në shëndet pas...

Konsumoni ujë shumë të ftohtë? Ja dëmet në shëndet që mund të shkaktojë

Temperaturat e larta, sidomos ato që kemi përjetuar gjatë këtyre ditëve, mund t’ju shtyjnë që të konsumoni ujin shumë të ftohtë, gjë e cila...

Probleme me shëndetin, zbulohet sëmundja që vuan Enrique Iglesias

Enrique Iglesias së fundmi po përballet me disa vështirësi me shëndetin. Tashmë është bërë i ditur problemi shëndetësor i këngëtarit, pas një raportimi të Marca....

“Të bëjnë mirë”, Ja çfarë dëmesh i shkaktojmë trupit kur konsumojmë fruta para gjumit

Frutat janë një zgjedhje e shkëlqyer për një dietë për humbje peshe për shkak të përmbajtjes së lartë të fibrave, vlerës së ulët të...

Stresi iu është kthyer në sëmundje? Ja disa simptoma që ta kuptoni

Stresi është një nga faktorët që ndikon më së shumti në shëndet. Ja simptomat që tregojnë se stresi ju është kthyer në një sëmundje...

Fjolla Morina del nga spitali psikiatrik: Nuk kam qenë mirë…

Fjolla Morina ka dalë nga spitali psikiatrik, aty ku ishte shtruar prej javësh. Këngëtarja ka ndarë një video ku shihet me vajzën, teksa falenderon të...

Adelina Tahiri e penduar për martesën e saj?

Adelina Tahiri ka folur në lidhje me jetën e saj personale dhe për vështirësitë që është përballur në lidhje me famën, në një intervistë...

Latest news

/5pyetjet.al