-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shpirag

Gjergj Erebara: Qeveria pranon dështimin e kërkimeve për naftë në Shpirag

Qeveria shqiptare duket se pranoi mes rreshtave të një deklarate të publikuar në mediat proqeveritare se kërkimi për naftë në Shpirag ka dështuar dhe...

Fatos Çoçoli: E vërteta e naftës së Shpiragut

Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit të automjeteve...

A doli naftë në Shpirag? Vjen vendimi i gjigandit ‘Shell’

Gjigandi ndërkombëtar i hidrokarbureve, Shell, ka konfirmuar zyrtarisht dështimin e kërkimeve për naftë në Shpirag duke paralajmëruar tërheqjen e saj nga ky vendburim. Në raportin...

Gjergj Erebara: Keqqeverisja kushton çdo vit më shtrenjtë se nafta në Shpirag

Për herë të disatë në dekadën e fundit, kryeministri Edi Rama po përpiqet të krijojë një eufori publike mbi një zbulim të madh, i...

Zjarri në malin Shpirag, Peleshi: 50 trupa të FA, 5 mjete dhe një helikopter të angazhuar për shuarjen e flakëve

Prej ditës së djeshme një vatër e madhe zjarri ka rënë në malin e Shpiragut në Berat. Zjarret janë përhapur me shpejtësi për shkak të...

Vijon zjarri në malin e Shpiragut në Berat, pritet ndërhyrja nga ajri

Vijon zjarri në malin e Shpiragut. Ditën e sotme kanë shkuar për ndihmë edhe zjarrfikëset e Dimalit, ndërsa pritet ndihma repartit Poshnjes dhe helikopter...

Lutfi Dervishi: Pas naftës, vjen dhimbja e kokës

Ngjarja më e madhe e 500 viteve të fundit, ndodhi. Shqipëria zyrtarisht ka njoftuar se në tokën e saj, më saktë në nëntokën e...

Rama nxehet me gazetarët: Muhabet kot, çfarë bëni kështu, kuptoni ju?

Në konferencën e sotme nga Kryeministria Edi Rama është nervozuar me gazetarët. Kreu i qeverisë u kërkoi që të mos bëjnë asnjë pyetje jashtë...

Rama: Nafta në Shpirag e cilësisë së lartë si e Arabisë Saudite

Kryeministri Edi Rama doli sot në një konferencë për mediat për zbulimin në Shpirag, zhvillimet në zonat gaz dhe naftëmbajtëse të vendit, si edhe...

Rama “riciklon” Shpiragun: Po vjen ora vendimtare!

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë në Shpirag. Në faqen e tij në Facebook ka publikuar një foto me lutjen në orët...

Latest news

/5pyetjet.al