-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shqiperi

Fondi Monetar Ndërkombëtar: Shqipëria më e ulëta në rajon për rritjen ekonomike

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në dritën e zhvillimeve të reja pas sulmeve të Rusisë ndaj Ukrainës, ka ulur ndjeshëm pritshmërinë për rritjen ekonomike të...

Profesionet më të kërkuara në vend, kryeson fasoni dhe call center

Numri total i punonjësve të rinj që do të shtohen gjatë këtij viti është vlerësuar në rreth 44 mijë persona, ose 10,8% të forcës...

42 raste të reja, një humbje jete nga Covid-19, në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 1200 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 42 qytetarë. 11 në Tiranë,...

Vranësira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për ditën e dielë

Sipas MeteoAlb, territori Shqiptar do të jetë këtë të dielë në ndikimin e vranësirave të shpeshta, të cilat do të sjellin reshje shiu në...

Kompania amerikane: Shqipëria, portë hyrëse për në tregun europian të gazit

Kompania amerikane e gazit natyral të lëngshëm Excelerate Energy Inc, do të dërgojë në Shqipëri termocentrale lundruese duke shpresuar se kjo marrëveshje do t'i...

Turizmi ka filluar të ndjejë pasojat e luftës në Ukrainë

Në Shqipëri industria e turizimit ka filluar të ndjejë pasojat e agresionit rus në Ukrainë. Çmimet janë rritur ndjeshëm dhe turistët ukrainas, rus dhe...

Shqipëria refuzoi kampin, Britania i çon azilkërkuesit në Afrikë

Pasi dështoi me opsionin e parë sekretarja e Brendshme britanike, Priti Patel ishte në Ruandë për të finalizuar planet për një partneritet të ri...

Zbuloni veriun e Shqipërisë, destinacioni: Lugina e Valbonës

Lugina e Valbonës tashmë pjesë e parkut kombëtar “Alpet e Shqipërisë” prej vitesh është kthyer në një prej atraksioneve më të rëndësishme të turizmit...

Mot i kthjellët, temperaturat rriten ndjeshëm

Sipas MeteoAlb, vijojnë masat ajrore të qëndrueshme dhe të ngrohta të jenë prezente në të gjithë vendin tonë, duke bërë që në pjesën më...

Fenomeni i pastrimit të parave në Shqipëri, është mjaft shqetësues për zyrtarë të SHBA-së

Drejtori i Çështjeve Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit në Ambasadën Amerikane, Benjamin Rocewell, e ka cilësuar si mjaft shqetësues fenomenin e pastrimit...

Latest news

/5pyetjet.al