-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shqiperi

Ekstradohet nga Britania një 29 vjeçar, i dënuar me 5 vite për plagosje

Është ekstraduar nga Britania e Madhe drejt Shqipërisë 29-vjeçari Ledio Hysa. Ai ishte dënuar me 4 vite e 8 muaj burg për plagosjen e një...

“Spanja kërkon ekstradimin e Josifit”, El Pais: Ka mbështje të fortë nga politika në Shqipëri!

Gazeta spanjolle El Pais i ka kushtuar një artikull përpjekjeve të autoriteteve, të cilat kërkojnë ekstradimin e biznesmenit shqiptar Amant Josifit nga Dubai në Spanjë. Në një...

Tentoi të kalonte 4 emigrantë drejt Greqisë, në pranga 38-vjeçari

Një persona nga Bangladeshi është prangosur nga policia në Gjirokastër pasi ka tentuar të kalojë ilegalisht 4 emigrantë nga Shqipëria drejt Greqisë. Siç raporton policia,...

Baza gjeopolitike e aleancës strategjike mes Shqipërisë dhe Turqisë – Libri i ri i Shaban Muratit

Doli nga shtypi libri i ri i diplomatit dhe studjuesit të marrëdhënieve ndërkombëtare Shaban Murati “Konteksti rajonal i aleancës strategjike Shqipëri-Turqi, botuar nga Fondacioni...

(EMRAT) Kush ishte “koka” e organizatës së trafikut të heroinës?

 Prokuroria e Catanzaro në Itali mbylli hetimet dhe zbuloi lidhjen mes eksponentëve të krimit shqiptar dhe atij italian. Prokuroria hetoi çështjen e një shoqate që...

Shqipëria “mbërthehet” nga moti i keq, rrebeshe në orët e ardhshme, qytetet që rrezikohen

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile ka bërë të ditur se në orët e ardhshme pritet të ketë rritje të ndjeshme të reshjeve në disa...

Interesimi në UEFA, Serbi-Shqipëri në grupet e Europianit?

Shqiptarët po presin me padurim shortin e datës 2 dhjetor, ku kuqezinjtë do mësojnë kundërshtarët në Euro 2024. Përderisa ekipi i Sylvinhos është në...

Reshjet e shiut ndërpresin ndeshjen Mali i Zi-Shqipëri

Është ndërprerë përfundimisht ndeshja Mali i Zi-Shqipëri e vlefshme për kualifikueset e Europianit U-21. Shkak për këtë vendim janë bërë reshjet e shiut me intensitet...

Përgjaken rrugët! Ditë e zezë me tre viktima në asfalt

Kjo e premte ka rezultuar tragjike për të paktën 3 persona që humbën jetët në rrugët e vendit nga aksidentet automobilistike. Një 50-vjeçar ka ndërruar...

Moldavi-Shqipëri, barazojnë vendasit

Moldavia gjen portën dhe shënon në pjesën e dytë ndaj Shqipërisë duke barazuar. https://5pyetjet.al/2023/11/17/moldavi-shqiperi-vendasit-luajne-per-te-mos-humbur-asgje-largohet-cikalleshi/  

Latest news

/5pyetjet.al