-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#shqiptare

Çfarë i ndodhi Luiza Gegës? Publikon FOTON e gjakosur në ballë: Kur ecën si pulë pa kokë…

Atletja shqiptare Luiza Gega ndodhet në Kenia pasi ka zgjedhur të stërvitet aty. Por së fundmi një incident i ka ndodhur atletes.Përmes një postimi...

Rikthehet në skenë pas arrestimit të bujshëm, Mesazhi i Elsa Lilës pak ditë para “Festivalit të Këngës”!

Pas bujës që bëri arrestimi i saj në Itali, Elsa Lila rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në edicionin e 61-të të Festivalit...

VIDEO/ E turpshme, tifozët serbë sulmojë ata shqiptarë para ndeshjes Serbi – Zvicër

Përpara ndeshjes Serbi - Zvicër për Kupën e Botës në Katar, tifozët serbë janë konfliktuar me ata shqiptarë.Duket se serbëve i ka rënë në...

Arben Taravari shpall nesër kandidaturën për kryetar të Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut

Arben Taravari nesër pritet të shpallë kandidaturën e tij për kryetar të partisë Aleanca për Shqiptarët. Lajmin e bëjnë të ditur burime për Gazeta...

Në kërkim për vrasje dhe armëmbajtje pa leje, policia greke arreston dy shqiptarë

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policitë e Janinës dhe Igumenicës gjatë mbrëmjes së djeshme. Njëri prej tyre ishte i shpallur në kërkim nën akuzën...

E pësojnë keq 12 shqiptarë në Belgjikë, tentuan të shkonin në Britani me gomone!

12 shqiptarë janë arrestuar nga autoritete belge, pasi janë kapur duke kaluar kanalin e La Manshit me gomone për të shkuar në Mbretërinë e...

Sokol Bregu te ‘5 Pyetjet’: Shqiptarët po forcohen, liberalizimi i vizave ‘bingo’ për trafikantët e drogës!

I ftuar në ‘5 Pyetjet’ nga Ilir Babaramo, gazetari i kronikës së zezë, Sokol Bregu, ka komentuar gjithashtu rolin e shqiptarëve në trafikun ndërkombëtar...

E kapi nga duart dhe…/ Ngacmoi një shqiptare brenda në komisariat, arrestohet senegalezi!

Një shtetas nga Senegali është arrestuar nga policia italiane pasi ngacmoi seksualisht një shqiptare brenda komisariatit.Sipas mediave italiane, ngjarja ndodhi brenda zyrës së emigracionit...

Tragjedi në familjen shqiptare në Francë, 13-vjeçarja bie nga kati pestë dhe ndërron jetë!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë. Një 13-vjeçare shqiptare ka ndërruar jetë, pasi ka rënë nga kati i pestë në një pallat...

EMRAT/ Kush janë 4 shqiptarët që përfunduan në burgjet e Londrës si organizatorë të trafikimit të 2 mln paund kokainë!

Katër anëtarë të një bande shqiptare të drogës që drejtonte një biznes kokaine prej 2 milionë paundësh në Preston dhe Chorley, janë dënuar me...

Latest news

/5pyetjet.al