-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#SHQIPTARET

EMRI+FOTO/ U kapën në banesën me kanabis, arrestohen 2 shqiptarët

Policia ka sekuestruar më shumë se 36 mijë paund kokainë në Britani dhe arrestoi 2 shqiptarë. Z. Ivory tha se ndërsa kontrolli po kryhej, më...

Akuza për trafik droge, dy shqiptarë arrestohen në Itali

Dy shqiptarë janë arrestuar në Itali për akuzën e trafikut të drogës. Ata i shpëtuan policisë pas një tentative për t'u larguar në autostradë. Të rinjtë...

Dhjetëra doza kokaine dhe 14 mijë euro të sekuestruara, në pranga 2 shqiptarët në Itali

Policia italiane ka arrestuar 2 shqiptarë të cilët kanë ngritur një biznes kokaine në Varese. Si fillim u kap një ri nga të rinjtë të...

Dhunohet çifti shqiptar në Athinë, tërhiqen zvarrë në mes të rrugës

Një 43-vjeçar shqiptar dhe gruaja e tij janë sulmua fizikisht në Athinë nga 3 persona për arsye të paditura. Nga pamjet që janë publikuar dallohet...

Para nga krimi në Britani, shkatërrohet grupi i shqiptarëve

Një rrjet xhandarësh kanë arritur të kapin gati 200 sende të vjedhura. Ata u drejtuan drejt komunës Vaunage, të cilave iu bashkua edhe një ekuipazh...

EMRAT/ Të dyshuar për përfshirjen në grupe kriminale, ja cilët janë shqiptarët e arrestuar në Greqi

Janë zbardhur emrat e plotë dhe disa fotografi të 69 shqiptarëve të cilët janë të dyshuar në përfshirjen e 6 grupeve kriminale në Greqi....

Hetim i pasurive të shqiptarëve në Londër, FBI i dorëzon SPAK-ut listën

NCA Agjencia Britanike Kundra Krimit të Organizuar, kërkon hetim dhe konfiskim të pronave të përfituara nga krimi organizuar shqiptarë në Britaninë e Madhe, të...

Emrat+Fotot/ Drejtonin grupin e kokainës në Angli, në pranga 3 shqiptarë

Janë arrestuar 3 shqiptarë të cilët drejtonin një rrjet droge në Eastburn në Britani. Jonid Cufaj, Julian Cufaj dhe Urim Peraj, drejtonin linjën celulare “Tony”...

Vuçiç shpërthen ashpër ndaj Perëndimit: Po armatosen shqiptarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka bërë disa akuza të rënda kundër Perëndimit dhe vendeve të rajonit. Në një intervistë për mediat vendase, ai u...

Biznesmeni nga Gjilani i zhdukur prej 2 javësh, arrestohen 2 shqiptaret

Që nga 10 janari rezulton i zhdukur biznesmeni nga Gjilani, Musah Hamiti. Prokuroria themelore në Gjilan po kryen një hetim pasi siç u raportua...

Latest news

/5pyetjet.al