-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shtangist

Intervista te “5Pyetjet.al”/ Calja rikthehet fuqishëm: Nga dëmtimi, tek “qershia mbi tortë”

Peshëngritja vijon që t’i dhurojë medalje Shqipërisë. Shtangisti Briken Calja pas dy viteve dëmtim u rikthye me medalje bronzi që e fitoi në Katar....

Shtangisti Kreshnik Leka shpallet kampion bote në shkëputje

Një tjetër rezultat fantastik vjen nga peshëngritësi shqiptar Kreshnik Leka. Shtangisti Kreshnik Leka u shpall kampion bote në stilin e shkëputjes në Botërorin e zhvilluar...

Botërori i peshëngritjes, Meksika nuk i jep vizë shtangistit të Shqipërisë

Kampionati Botëror i peshëngritjes U-17 do të mbahet në Meksikë këtë vit. Pjesëmarrës në të duhet të ishte dhe Shqipëria me përfaqësues,  shtangistit Ertjan Kofsha...

Latest news

/5pyetjet.al