-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Intervista te “5Pyetjet.al”/ Calja rikthehet fuqishëm: Nga dëmtimi, tek “qershia mbi tortë”

Kryesoret

Peshëngritja vijon që t’i dhurojë medalje Shqipërisë. Shtangisti Briken Calja pas dy viteve dëmtim u rikthye me medalje bronzi që e fitoi në Katar. Briken Calja ngriti 155 kilogramë në shkëputje dhe arriti të fitojë medaljen e bronzit.

Në një intervistë për “5Pyetjet.al” në “Skype” Calja tha se tashmë objektivi ri është kampionati Europian në Sofje në shkurt të vitit tjetër, ku ka besim dhe shpresë jo vetëm për medalje, por që të sigurojë kualifikimin në Lojërat Olimpike ‘Paris 2024’.

Peshëngritësi kërkoi më shumë mbështetje për këtë sport, pasi përpara medaljeve është një punë e gjatë dhe rezultatet vijnë me një kosto shumë të lartë. Intervista e plotë

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit