-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

siguria

Shqipëria po armatoset, Peleshi: Mbrojtja si kurrë më parë

Shqipëria po armatoset. 20% e buxhetit të vitit 2024 për mbrojtjen shkon për modernizimin e Forcave të Armatosura, sipas objektivave të kapaciteteve të NATO-s. Ministri...

Balla bën bilancin e 100 ditëve në detyrë: Nuk jam si të tjerët, ky është vetëm fillimi

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka bërë bilancin e 100 ditëve të para në krye të këtij dikasteri pasi zëvendësoi Bledi Çuçin. Ai shkruan...

Komandanti i NATO-s në Kosovë: Gjithçka që lidhet me sigurinë, duhet koordinuar me KFOR!

Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, Angelo Ristuccia, ka thënë të martën se gjithçka që lidhet me sigurinë në Kosovë, duhet të...

Biden takon udhëheqësit e Japonisë dhe Koresë së Jugut, diskutime mbi sigurinë

Vendpushimi i presidentit amerikan "Kampi David", do të jetë sërish qendër e historisë së diplomacisë ndërkombëtare, kësaj radhe për të forcuar një aleancë trepalëshe...

Mark Rutte: Plani i Putin po dështon, ne do qëndrojmë fort për sigurinë e përbashkët

Në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama, homologu i tij nga Holanda, Mark Rutte tha se plani i putin po dështon. “Rruga...

Tani do të shpëtoni! Cilat janë dy ndryshimet e fundit që sjell “WhatsApp”?

Dy veçori të reja vijnë në WhatsApp për ta përmirësuar dhe më shumë sigurinë e përdoruesve të aplikacionit. E para ka të bëj me...

Rrëmbimi i tre policëve, Kosova mbledh nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Kosova do të mbledhë nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas rrëmbimit të 3 efektivëve të policisë nga ushtria serbe. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano...

NATO u kërkon aleatëve të rrisin buxhetet për ushtritë e tyre

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, dhe ambasadorja e SHBA-së në NATO, Julianne Smith, thanë më 7 qershor se financimi i aleancës ushtarake...

BIRN: Siguria si alibi e monopolit për rritjen e çmimit të patentave

Artani, një 45-vjeçar nga Saranda, e dinte që tetorin e vitit të kaluar që mund të kishte një rritje të çmimit të patentave dhe...

Abazoviç në Samitin për Demokraci: Si anëtar i NATO-s, Mali i Zi kontribuon për sigurinë!

“Si anëtar i NATO-s, Mali i Zi vazhdon të kontribuojë në sigurinë kolektive. Në të njëjtën kohë, duke u përballur me sfidat demokratike, ajo...

Latest news

/5pyetjet.al