-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

siri

I dërguari i OKB-së: Lufta Izrael-Hamas po përhapet në Siri

Lufta Izrael-Hamas po përhapet në Siri, nxitur nga paqëndrueshmëria në rritje, dhuna dhe mungesa e përparimit drejt një zgjidhjeje politike për konfliktin 12-vjeçar, tha...

SHBA-ja ndan me Izraelin mësimet nga lufta në Irak dhe Siri

Mundësia që Ushtria e Izraelit ta nisë ofensivën tokësore nëpër lagjet e dendura urbane të Rripit të Gazës, ku militantët i përdorin civilët si...

Pjesëmarrje në organizatë terroriste, zbardhet dosja e “xhihadistëve” shqiptarë

Prokuroria e Posaçme e Antikorrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dërguar për gjykim 23 persona të rikthyer nga Siria me akuzën për pjesëmarrje në...

Kina dhe Siria forcojnë bashkëpunimin mes tyre

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kinë. Takimi ka patur në fokusin e vet forcimin e raporteve midis dy...

Sulm nga ajri, vriten dy ushtarë

Sulmet ajrore izraelite në perëndim të Sirisë më 13 shtator kanë vrarë dy ushtarë, raportoi media shtetërore. Ndërkaq, një grup që monitoron luftën raportoi...

Babai mbyt në gjumë vajzën, nuk pranonte martesën e saj

Tiba al-Ali, një nga figurat më të njohura në “Youtube”, me origjinë irakene u vra pa mëshirë nga i ati. Ky i fundit e kreu...

Gati për t’u mahnitur? Ja në cilin vend ndodhet kështjella më e madhe e kryqëzatave

Kështjella madhështore e kalorësve kryqtarë u ndërtua në shekujt e 12-të dhe 13-të dhe ndodhet në Siri. Ajo është ndërtuar në majë të kodrës, në...

Sulmi i IS-it vret 23 ushtarë sirianë

Të paktën 23 ushtarë sirianë janë vrarë në një sulm për të cilin janë fajësuar militantë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS). Vëzhguesi Sirian për...

Frikë dhe panik/ Tërmet i fuqishëm 5.3 ballë, ndihet edhe në shtetet fqinje (VIDEO)

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter ka goditur sot në mbrëmje, në orën 20:48 me orën lokale, Turqinë jugperëndimore pranë qyteteve...

Forcat Ajrore të Izraelit sulmojnë Sirinë

Izraeli kreu sulme ajrore në zonat pranë qytetit sirian të Homsit në orët e para të mëngjesit duke shkaktuar dëme materiale, por pa viktima,...

Latest news

/5pyetjet.al