-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#SPAK

Shkrimet e gazetës si prova në SPAK, Meta: Të paguara nga Sorosi

Kreu i Partisë së Lirisë gjatë një interviste në News24 është shprehur në lidhje me dy shkrimet që u dorëzuan si prova në SPAK...

Kraja i futet me kokë çështjes, Meta: Boll u more me vogëlsira, heto inceneratorët

Ish-presidenti Ilir Meta është marr nën hetim nga SPAK për korrupsion dhe vet kreu i Prokurorisë Arben Kraja ka marr në dorë hetimin. Pas kësaj...

“Meta në SPAK, Berishës s’i njihet partia”, Nesho: Sulm i hapur, i tremben opozitës

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho ka reaguar në lidhje me hetimet e SPAK për Ilir Metën. Nesho e ka konsideruar një sulm të...

Thellohet hetimi/ Lëvizja e dytë e SPAK-ut kundër Ilir Metës

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vazhdon hetimet kundër ish-Presidentit Ilir Meta. Kryetari i Partisë së Lirisë u padit nga ish-deputeti Halit...

Rama flet për herë të parë për hetimin e SPAK-ut kundër Metës

Kryeministri Edi Rama nuk pranoi sot që të komentonte hetimet e SPAK-ut kundër ish-Presidentit Ilir Meta, që tha se akuzat janë “gatuar” në zyrën...

E çoi në SPAK, Valteri: Meta s’e ka nga unë, e kapi “mat” Amerika

Ish-deputeti Halit Valteri që u fut në Kuvend nga listat e PD-së dhe më pas u konvertua në socialist i është përgjigjur Ilir Metës....

Pas Metës edhe Kryemadhi në hetim? SPAK përgjigjet për “5pyetjet.al”

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar njoftoi dje se ka vendosur nën hetim ish-presidentin Ilir Meta pas kallëzimit të ish-deputetit Halit...

Meta sulm SPAK-ut, Yuri Kim takon Krajën: Jemi me ju fuqishëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka takuar kreun e SPAK-ut, Arben Kraja pas kthimit nga vizita në SHBA. Pleased to welcome back SPAK chief Arben...

Hetimi nga SPAK, Meta: Prokurorët të zgjidhen nga populli

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka propozuar që përveç referendumit, prokurorët të zgjidhen nga populli siç ndodh në Shtetet e Bashkuara të...

SPAK mori Metën në hetim, hesht Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka reaguar pas lajmit të bujshëm që SPAK mori nën hetim ish-Presidentin Ilir Meta. Lajmi ka disa orë që u bë...

Latest news

/5pyetjet.al